Materiāli

Betona un javas piedevas - iepazīstiet piedevas tirgū

Betona un javas piedevas - iepazīstiet piedevas tirgū

Betons ir viens no galvenajiem materiāliem, ko šodien patērē Brazīlijas civilā celtniecība. Tā izturība un darbspēja padara to par ideālu materiālu lielākajai daļai struktūru, gan mazām, gan vidējām, gan lielām. Tomēr šim materiālam ir savi ierobežojumi, kurus būvnieki parasti labi zina, un, lai pārvarētu vairākus no šiem ierobežojumiem, ir piedevas betonam, kas ļauj materiālam iegūt īpašas īpašības atbilstoši situācijas prasībām.

Būtībā betona piedevas mainīt materiāla īpašības, tāpēc ir nepieciešams, lai tā lietošana būtu ļoti piesardzīga, jo nepareiza piedevu izmantošana var radīt negatīvas sekas struktūrai.

Saturs

Betona piedevu veidi

Ir vairākas betona īpašības, kuras var mainīt, izmantojot piedevas, jo, attīstoties būvniecības tehnoloģijai, šķiet, ka jaunas piedevas materiālam piešķir īpašas īpašības.

Plastifikatora piedevas

Šķidrās piedevas, kas samazina betona dinamisko berzi, padarot to plastiskāku. Šāda veida piedevas tiek pievienotas betona maisījumam aptuveni litrā uz kubikmetru saražotā betona, un tas papildus nodrošina cementa ietaupījumu līdz 15%, kā arī atvieglo betona blīvumu un apstrādājamību, samazinot spriedzi. virspusējs ūdens.

Rokturis ar palēninātājiem

Šāda veida betona piedevas galvenokārt kalpo, lai samazinātu betona sacietēšanas ātrumu, tas ir, tā saķeri. Šāda veida piedevas tiek piegādātas šķidrā veidā, aptuveni litrā par katru pusi kubikmetru sagatavotā betona. Parasti to lieto situācijās, kad betons tiek izgatavots ārpus būvlaukuma un transportēšana un betonēšana var aizņemt vairāk laika nekā parasti.

Tā izmantošanai ir virkne priekšrocību, piemēram, betona plaisu samazināšana, lielāka blīvēšanas vieglums un apstrādājamība, papildus betona caurlaidības samazināšanai..

Saķeres paātrinātāji

Šāda veida piedevām būtībā ir pretēja retarderu funkcija: tie precīzi kalpo, lai paātrinātu betona sacietēšanu, paātrinot būvniecības procesu. To parasti izmanto darbos ar ļoti īsu laiku vai ar kavēšanos ar piegādi.

Cietināšanas paātrinātājs ir šķidra betona piedeva, kuru var pievienot līdz 2% no kopējā veidojamā betona. Būtībā tas darbojas, paātrinot cementa ķīmisko hidratācijas procesu, padarot sacietēšanu ātrāku, palielinot betona sākotnējo izturību. Daži ieguvumi, ko var dot šīs piedevas izmantošana betonam, ir materiāla segregācijas samazināšana, papildus eksudācijas samazināšanai.

Gaisa inkorporatori

Šāda veida piedevas galvenokārt kalpo gaisa burbuļu veidošanai betona iekšpusē. Šis efekts ir vēlams, piemēram, ja ir vēlams palielināt materiāla siltumnoturību, piemēram, videi, kas pakļauta sasalšanas temperatūrai..

Šī piedeva ir šķidrā veidā, bet daudzums mainās atkarībā no pildījuma veida, kas tiek pieņemts mīklā. Tas palīdz arī apkarot betona segregāciju un šķidrumu izdalīšanos, kā arī dod lielāku brīvību pieņemt agregātus betonam.

Paplašinātāji

Tieši piedevas izraisa noteiktu betona izplešanos gadījumos, kad vēlaties aizpildīt tukšumu vai kompensēt cementa pastas saraušanos.

Hidroizolācija

Šīs ir piedevas, kas ar kapilāru samazina betona un javas caurlaidību. Nacionālajā scenārijā labi pazīstams zīmols ir hidroizolācijas piedeva Vedacit, kas papildus daļējai hidroizolācijai palielina betona un javas darbspēju. Tā patēriņš mainās atkarībā no javas vai betona izmantojamā cementa daudzuma.

Chaves svētki
Tas ir pārsteidzoši, kā laika gaitā mazajos ekrānos dominēja varonis Chaves, kas bērnus atdzīvināja ar saviem jucekļiem, mucā dzīvojošā bāreņa zēna pa...
Zemeņu smilšu kūka - bērnu ballīšu rotājumi
Moranguinho ir bērnu varonis, kurš jau ir sasniedzis pilngadību, jo ir 1970. gadu radījums un ļoti veiksmīgs 1980. un 1990. gados. Šodien, papildus zī...
Mājas kinozāles dekorēšana
O mājas kinozāles tā ir viena no vidēm, kas pēdējos gados ir ieguvusi lielāku nozīmi, turklāt tā ir ieguvusi arī daudzus šīs jaunās “modes” cienītājus...