Apdare

Bonsai kas tas ir, kā rūpēties un 60 iedvesmojošas fotogrāfijas

Bonsai kas tas ir, kā rūpēties un 60 iedvesmojošas fotogrāfijas

Mazs tikai pēc izmēra! Bonsai ir lieliski austrumu kultūras pārstāvji, un viņiem ir virkne simboliku un nozīmju. Ir teikts, ka pundurkociņš piesaista naudu un veiksmi, un, ja mini koku kāds saņem dāvanā, tas izsaka cieņas žestu un vēlmi pēc labklājības. Bonsai simbolizē arī mieru, pacietību, līdzsvaru, harmoniju un laimi.

Tiek lēsts, ka pundurkociņš tika audzēts Ķīnā vairāk nekā pirms 2500 gadiem, pārstāvot vienu no vecākajām dārzkopības metodēm, par kuru nav ziņu.

Pundurkociņš, kas tiek uzskatīts par dzīvu mākslas darbu no dabas, piesaista daudzu cilvēku ziņkāri, un tāpēc nav nekas neparasts, ka arvien vairāk šo mazo koku tiek audzēti mājās, veikalos un uzņēmumos..

Vai vēlaties uzzināt vairāk par pundurkociņu? Kā darīt un rūpēties? Tāpēc turpiniet sekot šai ziņai kopā ar mums, mēs esam apkopojuši virkni mega interesantas informācijas, kas arī jums palīdzēs izaudzēt skaistu pundurkociņu, nāciet apskatīties:

Kā pagatavot pundurkociņu un audzēšanas metodes

Runāt par pundurkociņu nozīmē ienirt senajā vēsturē, kas līdz mūsdienām ietekmē audzēšanas metodes. Lai arī Bonsai izcelsme ir Ķīnā, tā pašreizējo formu un īpašības ieguva Japānā. Ieskaitot japāņu vārdu Bonsai, tas portugāļu valodā nozīmē stādīts uz paplātes, ļoti objektīvi apkopojot, par ko ir pundurkociņš..

Pretēji tam, ko daudzi cilvēki var uzskatīt, pundurkociņš neiziet nekāda veida ģenētiskas vai bioloģiskas izmaiņas, lai pieņemtu miniatūru formātu. Bet kāpēc tad pundurkociņš neaug? Sugas mazo izmēru attaisno konteinera lielums, kurā tās tika stādītas. Paplāte vai pods ierobežo sakņu augšanu. Bet neļaujiet sevi apmānīt, domājot, ka tikai koka stādīšana nelielā traukā kļūs par pundurkociņu.

Tur slēpjas triks. Bonsai nav konkrēta koka nosaukums, bet faktiski īpaša audzēšanas tehnika. Tas ir, papildus pareizai stādīšanai īpaša uzmanība jāpievērš arī atzarošanai, laistīšanai un apaugļošanai.

Lai pagatavotu pundurkociņu, varat izvēlēties divas dažādas audzēšanas metodes: miso un yamadori. Mišo pundurkociņš tiek audzēts no sēklām. Tas nozīmē, ka jūs izvēlaties sugu, iegūstat sēklas, augu un gaidāt dīgtspēju un ideālu augšanas brīdi, lai pārstādītu stādu, lai sāktu pundurkociņa procesu. Ņemiet vērā, ka līdz šim dīgšanas un kultivēšanas metode ir tāda pati kā parasto koku stādīšanas metode.

Lai iestādītu sēklas, kas kļūs par pundurkociņu, ieteicams izmantot sēju, kuras apmēram 1/4 no trauka dibena ir klāta ar grants. Tad katla vidū pievienojiet substrātu un tur ievietojiet tikai sēklas, pārklājiet tās ar pārējo substrātu. Šajā posmā nelietojiet mēslojumu, mēslošanai jānotiek trīs mēnešus pēc dīgšanas, un tā jāveic ar šķidru mēslojumu vai mammas kūku.

Jamadori metode sākas stādu stādīšanas stadijā. Tādā gadījumā jūs, iespējams, esat izgājis iepriekšējo metodi, miso. Ja vēlaties, varat iegādāties jau paņemtu stādu, tādējādi ietaupot dažus mēnešus pundurkociņa audzēšanas laikā. Bet esiet uzmanīgs: transplantācija nenotiek tieši uz pundurkociņa paplātes, vispirms ir nepieciešams sagatavot stādu, kas iegādāts ar to pašu stādīšanas sistēmu, ko izmanto yamadori metodē, tikai pēc šīs iepriekšējās stādīšanas stāds būs gatavs galīgi ievietot paplātē..

Lai stādi ievietotu paplātē, ir svarīgi noņemt liekās saknes. Šeit faktiski sākas pundurkociņa tehnika. Sāciet ar sausu un bojātu sakņu noņemšanu, ir vērts atzīmēt, ka sakņu daudzumam jābūt proporcionālam zaru skaitam, kopumā ir orientēta 6 zaru attiecība pret 4 saknēm. Ievietojiet saknes paplātē vai katlā un pakāpeniski pievienojiet augsni, sablīvējot to ar pirkstiem, nepagarinot trauka malas.

Izmantojiet stipru auklu vai diegu, lai atbalstītu stādi un novērstu tā kustību. Atstājiet šo atbalstu apmēram piecus mēnešus, līdz saknes ir pietiekami spēcīgas.

Pirmajos trīs pundurkociņu stādīšanas mēnešos augsne jālaista katru dienu, bet bez pārmērībām. Vāzi turiet arī vietā ar labu apgaismojumu, bet pasargājot no tiešiem saules stariem un vēja.

Ideālas sugas audzēšanai kā pundurkociņš

Šajā brīdī jums var rasties jautājums, kura koku suga ir vispiemērotākā audzēšanai kā pundurkociņš. Kā likums, jebkurš koks var kļūt par pundurkociņu, taču ir tādas sugas, kas attīstās labāk, citas ir piemērotākas tiem, kas sāk darbu ar tehniku ​​utt. Zemāk jūs varat atrast galveno koku sugu sarakstu, lai pagatavotu pundurkociņu, sākot no pundurkociņa ar ziediem līdz augļu pundurkociņam, pārbaudiet:

Kā rūpēties par pundurkociņu

Bonsai kopšana ietver piemērotu vietu sauļošanās, laistīšanas, mēslošanas un, galvenokārt, atzarošanas vajadzībām. Tā kā pundurkociņi tiek audzēti mazos traukos, viņiem galu galā nepieciešams lielāks ūdens un barības vielu daudzums, tāpēc viņiem ir jāpievērš pastāvīga uzmanība.

Apūdeņošanai ir svarīgi novērtēt zemes mitrumu. Ja tas ir mitrs, nelietojiet to, ja tas ir sauss, laistiet to ar laistīšanas kannu, līdz ūdens izplūst caur drenāžas sistēmu. Svarīgi: neizmantojiet plāksnes zem katla, ūdens uzkrāšanās var pūt saknes.

Pundurkociņa izvietošanas vieta galvenokārt būs atkarīga no izmantotā koka veida. Dažiem nepieciešams vairāk gaismas nekā citiem, meklējiet informāciju par izvēlētajām sugām, lai noteiktu ideālo vietu jūsu pundurkociņam. Pēc tam skaties. Pārbaudiet, kā reaģēs jūsu pundurkociņš. Ja nepieciešams, izmēģiniet citas mājas vietas, līdz atrodat ideālu vietu.

Attiecībā uz mēslošanu ir svarīgi uzturēt augsni līdzsvarā ar trim pamatkomponentiem: slāpeklis (N) - kātu un zaru augšanai -, fosfors (P) - saknei - un kālijs (K) - ziediem un augļiem . Lielākā pundurkociņa lieta ir saprast, kurš no trim pundurkociņiem ir visvairāk vajadzīgs, un tas atšķiras atkarībā no gadalaika. Pavasarī pundurkociņam ir nepieciešams vairāk slāpekļa, lai veicinātu tā augšanu, ideālā formula šajā gadījumā būtu NPK 12: 6: 6. Vasarā izvēlieties līdzsvarotu maisījumu, NPK 10:10:10. Rudenī un ziemā ideāls ir formula 3:10:10.
Visbeidzot, parunāsim par pundurkociņa atzarošanu. Pareiza atzarošana ir būtiska, lai nodrošinātu veselīgu mini koku augšanu un saglabātu arī tehnikas sākotnējās īpašības. Dažas sugas, ja tās tiek nepareizi apgrieztas, pilnībā zaudē savu formu un pārstāj būt pundurkociņš, tāpēc ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību šim posmam.

Ir divu veidu pundurkociņa atzarošana, kopšana un estētika. Apkope ir paredzēta lieko zaru un lapu noņemšanai, kas aug pundurkociņa vistālākajā daļā, piemēram, nojumes augšdaļā un sānos. Savukārt stilistiskā atzarošana piešķir pundurkociņam formu, ko parasti veic pavasara sākumā un vēlā rudenī. Lai to izdarītu, rūpīgi analizējiet savu pundurkociņu un skatiet, kādā formātā un dizainā vēlaties to piešķirt, ja nepieciešams, turiet atsauci rokā. No turienes sāciet uzmanīgi noņemot zarus.

Kur nopirkt un cena

Tiem, kas dod priekšroku tieši stādīšanas posmiem, jūs varat izvēlēties iegādāties gatavu pundurkociņu. Pārdošanā ir daudz pundurkociņu variantu, tostarp lielajās lielveikalu ķēdēs, visbiežāk sastopamās augļu pundurkociņi, piemēram, jabuticaba, kazenes, acerola un ķirši. Vēl viena iespēja ir pirkt tieši no ražotāja.

Cenas mainās atkarībā no pundurkociņa vecuma un audzēto sugu veida. Visvienkāršākie var maksāt no R $ 25 līdz R $ 100. Jau vecais pundurkociņš ar vairāk nekā 50 gadiem tiek pārdots par cenām, kas viegli sasniedz R $ 15 tūkstošus.

Runāt par pundurkociņu ir aizraujoši. Un, ja vēlaties iedziļināties šajā senajā tehnikā, varat izvēlēties apmeklēt kursus un, kas zina, varbūt pat kļūt par producentu. Bet tikmēr, kā būtu iedvesmoties un iepriecināt ar šeit uznestajiem pundurkociņa attēliem? Pārbaudiet:

62 pundurkociņa attēli, lai jūs iedvesmotu

1. attēls - Bonsai: perfekti brīvi kultivēta koka kopija.

2. attēls - biroja galds ir daudz skaistāks ar pundurkociņa vāzi.

3. attēls - vai varbūt jūs varat izvēlēties atstāt savu pundurkociņu rotā pusdienu galdu.

4. attēls - Bonsai virtuvē ar atbilstošu apgaismojumu kultivētajām sugām.

5. attēls - daži pundurkociņi var sasniegt 1,20 metrus augstumā, atkarībā no sugas un audzēšanas vietas.

6. attēls - kā neapburt šo dabisko mākslas darbu?

7. attēls - izveidojiet mazu pundurkociņu kolekciju savās mājās.

8. attēls - caur atzarošanu jūs definējat pundurkociņa orientāciju un virzienu.

9. attēls - mazs skaistums, bet tas nepaliek nepamanīts.

10. attēls - kalni fonā, uz paneļa, šķiet, mijiedarbojas ar pundurkociņu.

11. attēls - šie pundurkociņi ļoti labi sapratās ar viņiem rezervēto vietu ārpus mājas.

12. attēls - skaista ideja: pundurkociņš marmora vāzēs.

13. attēls - šajā birojā pundurkociņš ir atbildīgs par skaista iestatījuma izveidošanu pie loga.

14. attēls - elegantā pundurkociņa forma ir lieliski piemērota korporatīvās vides dekorēšanai.

15. attēls - vides zemiskums lieliski sakrita ar pundurkociņu pāri logā.

16. attēls - viesistabā pundurkociņu var izmantot uz kafijas galda.

17. attēls - priežu pundurkociņš: izplatīts veids un viegli atrodams.

18. attēls - Azalea pundurkociņš, lai izkausētu sirdi kādam, kurš aizraujas ar ziediem.

19. attēls - vāzes izvēle ir ļoti svarīga arī pundurkociņa skaistumam.

20. attēls - koka bagāžnieks palīdz radīt izceltu gaismu pundurkociņā, kas vēl veidojas.

21. attēls - pundurkociņš ar ziediem vai augļiem, kas jums patīk?

22. attēls - pundurkociņš uz kafijas galdiņa; vai zināji, ka vecākajam pundurkociņam pasaulē ir apmēram tūkstoš gadu?.

23. attēls - bet tas ir pārāk smalks! Sīktēla sīktēls.

24. attēls - Bonsai ir dzīvās mākslas darbi, kas visus aizrauj un apbur.

25. attēls - izcilā vide nevar būt labāka nekā ar pundurkociņu tieši pie ieejas.

26. attēls - izceliet savu pundurkociņu dekorācijā, izmantojot īpašu gaismu blakus tam.

27. attēls - kā ar pundurkociņu pāra guļamistabā? Mazais koks ienes apkārtējā vidē mieru un harmoniju.

28. attēls - Bonsai ar baltu vāzi, kas atbilst mūsdienu dekoram.

29. attēls - atcerieties, ka mazajam podiņam, kurā stādīts pundurkociņš, ir jāpievērš lielāka uzmanība laistīšanai un mēslošanai.

30. attēls - nav nevienas vietas, kas neatbilst pundurkociņam!.

31. attēls - Bonsai ir lieliski piemēroti, lai skatītos, apbrīnotu un ļautu plūst prātam, nav brīnums, ka tehnika ir attīstījusies arī budistu klosteros.

32. attēls - koka vide izskatās pārsteidzoši ar pundurkociņu.

33. attēls - mēģiniet dārzā izaudzēt lielāku pundurkociņu.

34. attēls - šī modernā un minimālistiskā virtuves likme uz mazu un smalku pundurkociņu uz galda.

35. attēls - šīs vides zaļais punkts ir pundurkociņš.

36. attēls - pārsteidzoši, kā tik mazs raksturs var attīstīties tik mazā telpā!

37. attēls - augu sūnas uz potas virsmas, tas palīdz reproducēt koku dabisko dzīvotni.

38. attēls - vienas sugas dubultpundurkociņš, bet ar dažādu augšanas pakāpi.

39. attēls - šeit pundurkociņš ieguva auduma kašeponu rotājuma krāsā.

40. attēls - vai vēlaties ēdamistabā eleganci un stilu? Paņem tur pundurkociņu

41. attēls - ja pundurkociņš, kuram ir tikai zari un lapas, jau ir skaists, kā ir ar šo ziedošu pundurkociņu?

42. attēls - nezini, ko likt tajā blāvajā koridorā savā mājā? Izmēģiniet pundurkociņu.

43. attēls - skaisti ziedošs pundurkociņš mūsdienu virtuvei.

44. attēls - Vannas istaba ir arī viena no vietām mājā, kur var saņemt pundurkociņu.

45. attēls - šajā otrajā vannas istabā pundurkociņš atrodas uz letes vannas priekšā.

46. ​​attēls - apgaismojums, kas ienāk caur jumta logu, nonāk tieši uz kafijas galda pundurkociņa.

47. attēls - mini ezers, pundurkociņš un dubultā augstums, īsi sakot, elpu aizraujoša vide.

48. attēls - Bonsais rotā baseinu.

49. attēls - zemnieciskā istaba pieņēma skaistu pundurkociņa piemēru.

50. attēls - Bonsai izstāde ārpus mājas.

51. attēls - tīrā un neitrālā vide ieguva krāsu un dzīvību ar pundurkociņu.

52. attēls - padariet pundurkociņu reālāku ar dzīvnieku, cilvēku un priekšmetu miniatūrām.

53. attēls - akmeņu un kristālu pundurkociņš! Skaista un interesanta alternatīva.

54. attēls - vai kādu iemeslu dēļ var iegūt pundurkociņu? Neuztraucieties, pakārt uz sienas pundurkociņa attēlu.

55. attēls - citu augu vidū savu vietu atrod arī pundurkociņš.

56. attēls - vai jūs kādreiz esat domājis par pundurkociņa audzēšanu ūdenī? Lūk, tas izrādās iespējams.

57. attēls - Akmeņi un sūnas lieliski raksturo šo neparasto koka miniatūru.

58. attēls - šajā telpā pundurkociņš dalās telpā ar citiem dekoratīviem priekšmetiem.

59. attēls - skatieties, cik lieliska ideja: audzējiet pundurkociņu telpā zem kāpnēm.

60. attēls - Mini priede uz akmens paplātes!

61. attēls - pundurkociņš un veiksmes bambuss: divas ļoti simboliskas austrumu kultūras ikonas mājas apdarē.

62. attēls - Pavasara pundurkociņš uzmundrina, krāso un piešķir dzīvību šai viesistabai.

Mājas krāsu interjera un ārējās krāsošanas tendences + 21 fotoattēli
Kad dzīvojamais projekts beidzas, mums joprojām ir šaubas, īpaši izvēloties mājas krāsas. Skatiet padomus fasādei un interjeram. Glezniecība ir arī sv...
Koka plīts modeļi un funkcijas
Ļoti bieži Minasas, Sanpaulu un Riograndē sulas interjerā malkas krāsnis ir lieliski piemērotas ēdienu pagatavošanai. Nevar noliegt, ka uz šīm krāsnīm...
Minecraft Cake 19 fotogrāfijas ar radošām un skaistām idejām
Bērnu ballītēm tēmu netrūkst, specializētais tirgus joprojām rit pilnā sparā, un katru gadu mums ir jaunas iespējas. Šajā ierakstā es runāšu par vienu...