Termīts - kaitēkļu apkarošana, kontrole un padomi, kā iznīcināt termītus

  • Leslie Strickland
  • 0
  • 3037
  • 847

Pasaulē ir aptuveni 2800 termītu sugu, un tikai Brazīlijā ir vairāk nekā 500. Viņiem ir liela nozīme ekosistēmā, jo tie barojas ar augu atliekām, humusu, izkārnījumiem utt. un tai joprojām ir atmirušās koksnes “pārstrādes” funkcija. Problēma ir tad, kad viņi apmetas pilsētu teritorijās, ēkās, mājās, ķieģeļos un citās vietās, un, lai arī tie nepārnēsā slimības cilvēkiem vai dzīvniekiem, tie nodara lielus materiālus zaudējumus. Kad šajās vietās atrodas termīti, a termītu kaitēkļu apkarošana.

termītu kaitēkļu apkarošana

Saturs

  • Termītu kaitēkļu kontroles dienests
  • Termītu veidi
  • Termītu kaitēkļu apkarošana

Termītu kaitēkļu kontroles dienests

Lai to izdarītu, vispirms ir jāpieņem specializēti speciālisti, kuri izmanto Veselības ministrijas reģistrētus produktus / insekticīdus. Profesionālis pārbaudīs vietu, atklās un novērtēs inficēto (-ās) teritoriju (-as) un galvenokārt identificēs sugas, kas atrodas vietā, lai noteiktu tehniku, kas tiks izmantota kaujā, izvēloties izmantojamo produktu un atbilstošo aprīkojumu (piemēram, augstspiediena urbt caurumus kokā), šķīdinātājus ar zemu smaku un iekļūstošu koksni. Trīs veidi, kā noteikt termītu klātbūtni vidē, ir: ja pie koka priekšmetiem ir spārni, ja ir brūni putekļi (tie ir viņu izkārnījumi) un ja koka konstrukcija viegli saplīst, struktūra ir tik plāna un satricināta, ka struktūra ir uzbruka šie kukaiņi.

Termītu veidi

Visizplatītākie termīti pilsētu teritorijās ir: augsnes termīti - pazīstami arī kā aleluja un siriris, tie uzbrūk kokam, kas tieši saskaras ar augsni un ēku mūri. Viņi ligzdas veido uz plātnēm, pazaudētiem zārkiem, izplešanās šuvēm hidraulisko tīklu un elektrisko kanālu iekšienē, bez saskares ar zemi. Savienojums starp koloniju un pārtikas avotu (celulozi) tiek izveidots caur tuneļiem, pat ja tie atrodas metru attālumā no apbūvētās teritorijas. Viss šis process var izraisīt īssavienojumu, jo tie ir izplatīti visā ēkā un var sabojāt elektrības kabeļus, kontaktdakšas, barošanas kastes utt..

Tas ir vispostošākais veids, un termītu spārni ir tikai 1,3 cm, un strādnieku karavīri sasniedz 0,6 cm. Šāda veida termītu apkarošanas metodes ir:

  • fiziskā barjera, kas sastāv no necaurlaidīgu materiālu pielietošanas metodes noteiktā dziļumā; tādējādi termīti to nevar pārvarēt;
  • ķīmiskā barjera, ko piemēro tikai pēc tam, kad ir analizēts, vai šajā vietā nav ūdens līmeņa;

Pretējā gadījumā gruntsūdeņu piesārņošana būs neizbēgama, kā arī jārūpējas par cisternām / akām, ūdens tvertnēm un santehniku. Metode tiek veikta, injicējot šķidros insekticīdus perforācijās visā piesārņotajā vidē; un lures, kas sastāv no koka vai kartona apstrādes ar pesticīdiem. Kad termīts uzņems šīs ēsmas, viņi piesārņos un izplatīs “indi” kolonijā, to nogalinot. Šī pēdējā metode ir ļoti efektīva pret termītiem un nerada lielu piesārņojuma risku videi;

termītu kaitēkļu apkarošana

O sauss koksnes termīts - Tas ir nosaukts par zemo mitruma saturu. Viņi uzbrūk mēbelēm, attēlu rāmjiem, durvju un logu rāmjiem, iebūvētiem skapjiem utt. Par klātbūtni liecina putekļi, kas var būt gaiši vai tumši, un kas sastāv no mazām un cietām sfērām. Parasti tos pamana tikai tad, kad tie jau ir nodarījuši lielu kaitējumu, tieši tāpēc, ka viņi “strādā klusi”. Pieaugušie termīti pulcējas gada karstākajos mēnešos. Tie ir tie, kurus mēs zinām par to, ka riņķo pa lampām un pazaudē spārnus (saukti arī par aleluja, siriris un gaismas blaktis), kas krīt, sanāk divatā un meklē vietu, kur ir koks, lai izveidotu jaunu ligzdu (pazīstams arī kā termītu koks) vai termīts) un kopēt / pāroties (vienmēr starp vienu un to pašu sugu). Tie var sasniegt 0,9 cm.

sauss koksnes termīts

Šīs sugas gadījumā nav lietderīgi tikai noņemt ligzdas / kolonijas, jo ir pilnīgi iespējams, ka tā cietīs no jaunām invāzijām. Mobilo gabalu nomaiņa ir visieteicamākā, kad termītu invāzijas posms ir labi pavirzījies uz priekšu. Ja tas vēl ir agrs, apdomīgākā ir insekticīdu infekcija caur pašu termītu izveidotajām caurumiem. Vienmēr atcerieties aprēķināt daudzumu, jo tāpat kā ķīmiskā barjera var notikt arī vides piesārņojums. Tas kalpo arī nepietiekamai lietošanai (mazs daudzums), jo tas var neiznīcināt visu koloniju. Vēl jo vairāk iemesls pieņemt darbā nozares profesionāļus. Joprojām jācīnās pret sauss koksnes termīts ir iespējams veikt fumigāciju (apstrādāt ar dūmiem, tvaikiem vai gāzēm, lai iznīcinātu mikrobus vai kaitēkļus) ar siltumu, kas rodas, sildot vai pazeminot termītu pilskalna temperatūru līdz temperatūrai, kas nogalinās koloniju. Cits paņēmiens, kas nav tik plaši izmantots, ir sēnīšu un vienšūņu izmantošana, kas termītos var izraisīt kādu slimību, tos likvidējot;

O arboreal termīts, atsaucoties uz termītu, kas ligzdas būvē kokos. Mājās to ir iespējams atrast uz jumtiem un ģipša griestiem un joprojām atbalstīt uz stabiem un / vai sienām. Termīti iebrūk konstrukcijā caur zemi vai caur tuneļiem. Šodien jau var teikt, ka šī sērga ir nekontrolētas izaugsmes un urbanizācijas sekas, jo mašīnu attīstība un pilsētvides paplašināšanās ir vērsta un iekļūst dzimtajos mežos; tas ir, tas ir cilvēku kontakts ar šāda veida termītiem. Tie sabojā sausu vai mitru cietu vai mīkstu koku, kas ražoti vai nē (manuāla vai mehāniska darba rezultāts).

Termītu kaitēkļu apkarošana

Nekad nerīkojieties, nekonsultējoties ar ekspertiem par šo tēmu, piemēram, par petrolejas lietošanu, kurai daudzi cilvēki tic šai idejai. Papildus tam, ka tas nesatur insekticīdu iedarbību, tas ir, tam nebūs rezultātu cīņā pret termītu pilskalniem, tas ir ļoti viegli uzliesmojošs, turklāt bojā gabalu. Ja tas patiešām ir insekticīdu lietojums uz vietas, meklējiet citu, kurā īslaicīgi apmesties, jo tie ir ļoti toksiski cilvēkiem un paliek aktīvi pēc lietošanas. Veiciet periodiskas aptaujas, lai izvairītos no problēmām ar šī kukaiņa invāziju. Veids, kā lietot vielas, kas atbaida un / vai iznīcina termītus profilaktiska termītu kaitēkļu apkarošana.

termītu kaitēkļu apkarošana
Dar ne komentarai

Įdomiausių ir naudingiausių interjero dekoravimo, dekoro ir architektūros straipsnių kolekcija
Čia rasite praktinių patarimų, įdomių straipsnių ir naujausių architektūros naujienų. Raskite geriausią savo namų dekorą