Apdare

Maija zieds, kā kopt, kā stādīt, padomi un vispārēja kopšana

Maija zieds, kā kopt, kā stādīt, padomi un vispārēja kopšana

Vai jūs esat tāda veida cilvēks, kurš domā, ka jūs augu ar ziedu tikai tad, ja tas ir mākslīgs? Mājas iekšienē, nekādā gadījumā? Tāpēc ir pienācis laiks iepazīt mīļo sugu no Brazīlijas mājām un to ir ļoti viegli audzēt: maija ziedu.

Jūs droši vien viņu labi pazīstat. Auga dzimtene ir mūsu Atlantijas mežs, precīzāk Brazīlijas dienvidaustrumu reģionā.

Maija zieda galvenā iezīme ir tā ziedēšana, protams, maijā! (tagad jūs saprotat, kāpēc nosaukums, vai ne?). Maija zieds, kas tiek uzskatīts par kaktusa veidu ar sulīgiem un izciliem zariem, var attēlot krāsas no baltas līdz sarkanai, iziet cauri skaistiem dzeltenā, oranžā un rozā toņos.

Maija zieda lapām ir zemniecisks, zobains izskats un ļoti līdzīga to brālēnu lapām, tomēr kaktusi bez ērkšķiem. Ziedi ir ārkārtīgi smalki, tāpēc otrs nosaukums, ar kuru augs pazīstams: zīda zieds.

Vēl viena interesanta ziņkārība par augu ir tā spēja piesaistīt apputeksnējošos kukaiņus un kolibri. Jūs vēlaties kaut ko labāku par puķainu, krāsainu māju, kas pilna ar brīnišķīgiem mājdzīvniekiem?

Kā rūpēties par maija ziedu: padomi un vispārēja aprūpe

Stādīšana un stādi

Maija ziedu var viegli atrast pārdošanā floristos un ainavu veikalos, bet, ja jūs vēlaties audzēt augu no paša sākuma, varat izvēlēties sagriezt maija ziedu, sagriežot, tas ir, pavairojot mazus zieda kātiņus. pieaudzis veselīgs augs.

Lai to izdarītu, sagrieziet kātiņus apmēram astoņus līdz desmit centimetrus. Tad sagatavojiet katlu ar dārzeņu augsnes un substrāta maisījumu, pēc tam vienkārši iestādiet kātiņus un pagaidiet, kamēr saknes aizņem dažas dienas.

Šajā periodā ir svarīgi saglabāt augsni nedaudz mitru un mazos stādus pasargātus no saules, bet vietā, kur ir laba gaisma..

Katla un augsnes tips

Pēc tam, kad maija zieda stādi jau ir "paņemti", tie jāpārstāda uz galīgo vietu, parasti vāzes un puķu podus, bet tas ir labi arī tad, ja vēlaties gultu.

Svarīgi ir garantēt labu drenāžas sistēmu un augsni, kas bagāta ar organiskām vielām. Tātad, vispirms ievietojiet akmeņogles vai keramzītu katla apakšā, pēc tam pārklājiet šo slāni ar TNT gabalu vai dārza segu.

Nākamais solis ir augsnes sagatavošana, taču nekas nav pārāk sarežģīts. Sajauciet daļu dārzeņu augsnes un daļu substrāta, pievienojiet daļu kokosriekstu šķiedras (tas palīdz uzturēt augsni gāzētu).

Piepildiet podu ar šo maisījumu un pēc tam izmitiniet maija ziedu stādu. Nospiediet apkārt ar pirkstu galiem, lai augs būtu ļoti stingrs un balstītos uz zemes.

Maija ziedam ir maza sakņu sistēma, tas ir, tas nerada daudz sakņu, un šī iemesla dēļ tam nav vajadzīgi lieli podi. Vāze, kuras diametrs ir desmit centimetri, jau labi izdodas izmitināt sugu.

Vēl viens svarīgs padoms: maija zieds ir daudzgadīga suga, tas ir, tam ir ilgs dzīves cikls. Šī iemesla dēļ pot augu ieteicams mainīt ik pēc diviem vai trim gadiem, lai pot sekotu tā augšanai..

Optimāls spilgtums un temperatūra

Maija zieds ir lieliska iespēja audzēšanai telpās, un jūs zināt, kāpēc? Tāpēc, ka viņai patīk pusēnas vide. Brīnišķīgi!

Jūs varat veltīt šo vietu pie loga vai pie mājas ieejas, lai parādītu savu maija ziedu. Bet esiet uzmanīgs: puse ēnas nenozīmē tumšu vai slēgtu vidi. Dārzkopībā šo terminu lieto, lai apzīmētu vidi ar labu dabisko apgaismojumu, bet kas nav pakļauta saulei.

Un, runājot par sauli, ir vērts atcerēties, ka maija zieds ir jutīgs pret mūsu zvaigžņu karali. Lapas var novīst un sadedzināt, ja iedarbība ir pārāk liela. Ideāli ir tas, ka augs uzņem tikai maigu rīta vai vēlu pēcpusdienas sauli, nevienu no šīs dedzinošās pusdienas saules, labi?

Tagad parunāsim par temperatūru. Maija zieds ļoti labi dzīvo vidē, kur temperatūra ir no 12 ° C līdz 20 ° C. Ļoti auksts vai ļoti karsts klimats kaitē augam un novērš tā augšanu un veselīgu attīstību.

Laistīšana

Maija zieds ir augs ar mitru tropu klimatu, kas nozīmē, ka tas novērtē nedaudz mitras augsnes, bet nekad nav samērcēts. Augu ieteicams laistīt divas reizes nedēļā. Ļoti karstu dienu laikā palieliniet laistīšanas daudzumu, bet vēsākās un lietainākās dienās samaziniet.

Ja rodas šaubas, vienmēr vispirms pieskarieties augsnei. Ja pirksta gals iznāk tīrs un sauss, tas ir pazīme, ka laiks laistīt, bet, ja pirkstu sasmērējat ar augsni, pagaidiet vēl vienu dienu.

Pārmērīgs ūdens daudzums var izraisīt auga puvi un veicināt kaitēkļu un sēnīšu pavairošanu.

Mēslošana

Labākais laiks maija zieda apaugļošanai ir pirmsziedēšanas periods, tas ir, pirms rudens sākuma. Lai to izdarītu, izmantojiet dabiskus un organiskus mēslošanas līdzekļus, piemēram, kaulu miltus, slieku humusu un rīcineļļu. Vēl viena iespēja ir izmantot NPK mēslojumu 8-8-8.

Pēc ziedēšanas piedāvājiet vairāk apaugļošanas.

Atzarošana un cita aprūpe

Maija ziedam nav nepieciešama atzarošana. Sausu un atmirušu lapu noņemšanu var veikt manuāli, atdalot tās no zara.

Šeit ir daži citi piesardzības pasākumi maija zieda audzēšanā:

Maija zieds rotājumā

Maija zieds piedāvā neskaitāmas dekoratīvās iespējas, un to var skaisti ievietot jebkurā vidē, ja vien tas saņem daudz gaismas.

Iekārta var izrotāt bufetes, bufetes, pusdienu galdus un virtuves letes, kā arī izcelties dzīvojamās telpās, birojos, koridoros un ieejas zālēs..

Vēl viens veids, kā izmantot maija ziedu rotājumā, ir piekariņš, kuru aptur kāds pakaramais (tas var būt neticami izgatavots no makrames) vai pat uz augstiem plauktiem.

Ārā maija zieds piešķir savu skaistumu puķu podiem, kurus var novietot zem loga vai balkona augšpusē. Vēl viena laba vieta maija zieda novietošanai ir uz vertikāla paneļa, ļaujot lapām un ziediem veikt visus ainavas darbus.

Un tagad, vai jūs zināt, kurš jūsu mājas stūris iegūs maija ziedu? Vienkārši izpildiet padomus par to, kā rūpēties par maija ziedu un izbaudīt nākamo.

JAUNĀ GADA UN RÉVEILLON DEKORĀCIJA - 40 fotogrāfijas un idejas!
Gads lido, un drīz pienāk svētki, kas beidzas ar citu periodu, un, ja jūs esat atbildīgs par ballīti, kas sākas nākamajā gadā, šodien mēs jums sniedzā...
LOUSA WALL tāfeles apdarē - fotogrāfijas un padomi
Krāsu pievienošana videi ir veids, kā ieviest jauninājumus, bet vēl labāks veids ir pievienot krāsu un pievienot stilu, un jūs vienmēr varat mainīt, n...
MISIŅA SPOGULIS UN VĀKS par visu!
O bronzas vai vara spogulis tas ir jaunums, kas tiek izmantots arvien vairāk, un tas nebūtu par mazāku, jo virsma spēj padarīt vidi mājīgāku un greznā...