Apdare

Dekorēšanas interneta veikals 3 padomi, kā to izveidot

Dekorēšanas interneta veikals 3 padomi, kā to izveidot

Saskaņā ar Webshoppers 39. izdevumu, Māja un apdare attiecībā uz pasūtījumu skaitu tika uzskatīts par trešo lielāko elektroniskās komercijas segmentu 2018. gadā. Tas arī bija atbildīgs par 10% no norēķinu daļas pagājušajā gadā, atpaliekot tikai no Sadzīves tehnika(19,6%) un Telefonija un mobilie tālruņi(18,2%).

Tāpēc, veltot sevi savam tiešsaistes dekorēšanas biznesam, tas var kļūt par ienesīgu un veiksmīgu ceļu. Papildus izvēlei ideāla e-komercijas platforma lai parādītu savus produktus, iestatītu piegādes un norēķinu metodes un nodrošinātu kvalitatīvu atbalstu, izveidotu virtuālu mēbeļu un / vai rotājumu veikalu, ir nepieciešami daži citi piesardzības pasākumi - un par to mēs šodien runāsim.

Aiziet?

1. Tirgus analīze

Vienmēr ir pienācis laiks analizēt sava uzņēmuma projektu, it īpaši tā radīšanas laikā. Tas ir būtiski identificēt tirgus draudus un iespējas un saprast, vai jūsu produkts atbilst jūsu mērķauditorijas vēlmēm un vajadzībām.

Apskatiet sava segmenta e-komerciju atšķirībā no sava biznesa piedāvājuma un pārdomājiet, vai jūs savai nišai piesaistāt kaut ko patiešām novatorisku, vai (un kā) jūsu plāns atšķiras no konkurentiem un vai to būs iespējams izveidot ilgtspējīgi rēķini.

Izpētiet, kas ir jūsu potenciālie klienti un to galvenās iezīmes, piemēram, demogrāfiskie dati (vecums, dzimums, atrašanās vieta, nodarbošanās un ekonomiskā vara) un psiholoģiskie aspekti (ko viņi parasti patērē, kādas ir viņu lielākās ikdienas sāpes un kā viņi cenšas tās novērst).

Piemēram, kontekstā ar apdares interneta veikals, iedomājieties: 20 gadus veca meitene, kas vēlas nopirkt izturīgu un ērtu galdu, lai katru dienu stundām ilgi mācītos. Tomēr kā vides aktīviste viņa vēlas, lai mēbeļu materiāls būtu ne tikai izturīgs, bet arī ekoloģisks, tāpat kā tas, kas izgatavots no ilgtspējīgas koksnes.

Vai jūs redzat iespēju? No mērķauditorijas nodomiem var piedzimt un uzplaukt unikāls bizness. Padomājiet arī par iekšējie faktori: vai jūs identificējat uzņēmumu, kuru vēlaties izveidot? Galu galā ir jābūt līdzsvaram starp to, kas jādara, kas jums patīk, un pienākumiem būt uzņēmējam.

2. Vizuālā aprūpe

Tā kā tā ir pilnīgi attēlu filiāle, ir svarīgi būt uzmanīgiem ar fotogrāfiju estētika - gan produktu ievietošanai virtuālajā veikalā, gan to publicēšanai sociālajos tīklos (īpaši Instagram un Pinterest, kas ir vispiemērotākie mediji šim segmentam).

Ja sākotnēji nav iespējams ieguldīt profesionālā aprīkojumā, neuztraucieties: ar mobilā telefona kameru (ar + 13MP) jau varēsiet uzņemt lieliskas fotogrāfijas. Iegādājieties labi apgaismotā vietā un programmatūras rediģēšanā, piemēram, AirBrush vai pat VSCO, ja jūsu nolūks ir publicēt, piemēram, Instagram.

Pieteikties trešdaļu likums lai iegūtu a ideāls kadrējums: Iedomājieties divas horizontālas un divas vertikālas līnijas (dažām kamerām tās jau ir) un novietojiet izcelto punktu centra laukumā. Tādā veidā jums būs labāks izmērs un pievērsiet uzmanību tam, kas patiešām ir svarīgs: produktam, kuru vēlaties pārdot.

Domājot par jūsu apdares interneta veikals, vēl viena svarīga stratēģija ir sastāva stratēģija. Ir svarīgi, jā, detalizēti nofotografēt preces, tomēr bieži vien arī klients sagaida objekta redzēšanu “darbībā”. Izveidojiet vidi, kurā produkts ir izcelts: ja jūs, piemēram, pārdodat spilvenus, kā būtu ar to fotografēšanu, integrējot dīvānu?

Tādējādi patērētājs varēs skaidrāk iedomāties šo rakstu, dekorējot pašu dzīvojamo istabu..

3. Palīdzība

Visbeidzot, piedāvājiet kvalitatīvu palīdzību mērķauditorijai. Atkarībā no jūsu nozares ir iespējams sniegt konkrētus atbalsta veidus. Piemēram: ja pārdodat tapetes, piešķiriet instalāciju kā papildpakalpojums vai ierakstiet videoklipus ar apmācībām par to, kā klients tos var pielietot viens pats.

Turklāt, ja jūsu tiešsaistes dekorēšanas veikals koncentrējas uz lielākiem vai pat delikātiem priekšmetiem, piemēram, stiklu, ļaujiet piegādāt caur godīgiem un konkurētspējīgiem pārvadātājiem un izveidot apgrieztās loģistikas politika, ja patērētājam nepatīk produkts vai viņš ierodas savā mājā ar jebkādiem bojājumiem un viņš vēlas atgriezties vai samainīt.

Un visbeidzot, neaizmirstiet visu šo informāciju glabāt ļoti skaidru un redzamu vietnes mājas lapā un norēķināšanās laikā, lai sabiedrība būtu informēta par e-komercijas vadlīnijas.

Tātad, vai esat gatavs pārdot internetā? Mēs ceram, ka iepriekšējie padomi ir palīdzējuši jums spert pirmo soli ceļā uz savu biznesu. Ja vēlaties pārbaudīt a apmācība ar visām būtiskajām darbībām, lai izveidotu savu tiešsaistes veikalu, piekļūt saturam: Kā izveidot tiešsaistes veikalu: pilnīgs ceļvedis 2019. gadam.

Zaļo fasāžu izmantošana arhitektūrā
Ievērojams ir ilgtspējīgu risinājumu pieaugums pilsētu telpās. zaļa fasāde ir viens no tiem. Lielie centri iegūst “krāsu” un atbrīvojas no betona un t...
Ventilējama fasāde kas tas ir? Kam tas paredzēts?
Laikā, kad klimata pārmaiņas kļūst arvien pēkšņākas un radikālākas, nekas cits kā domāt par vietas apdari, ņemot vērā dabiskos ārējos faktorus un to, ...
Ziemas dārzs istabā
Ziemas dārzi ir izmantoti, lai radītu mājīgāku un burvīgāku atmosfēru. Turklāt tie joprojām kalpo kā dekoratīvs priekšmets, galu galā tās ir skaistas ...