Materiāli

Koka siena - koka rāmis un jaunas tendences

Koka siena - koka rāmis un jaunas tendences

Lielākā daļa cilvēku saprot koksnes izmantošanu civilajā celtniecībā īslaicīgi, piemēram, sastatnes un kronšteinus vai pat galīgi uz jumtiem un griestiem. Bet vai jūs zināt, ka ir dažādi veidi, kā būvēt, neizmantojot obligāti ķieģeļus, cementu un citus līdzīgus izstrādājumus? Pazīstams kā “sausums”, koka konstrukcijas tie ir arvien biežāk sastopami, it īpaši aukstākos reģionos, jo šāda veida konstrukciju nodrošinātais siltuma komforts ļoti atšķiras no mūra sienām. Ir vērts atcerēties, ka, attīstoties tehnikām un tehnoloģijām, Koka siena vairs nav otrās rindas postenis, kas būtu jauna tendence būvniecībā.

Jau sen māja ar koka sienu vairs nebija otršķirīga. Šodien koks atkal ir modernākais materiāls civilajā būvniecībā.

Saturs

Koka rāmis - modulāra koka siena

Varbūt mūsdienās vispazīstamākais veids, kā koksni iekļaut būvprojektā, "Wood frame" (angļu valodā - "koka rāmis") ir tehnoloģija, kas atbalsta ilgtspējību. Tas parādījās ASV, kur Koka siena ir ļoti izplatīta, un tā ir vairāk nekā lielāko daļu māju celtniecība, taču ir ieguvusi pasauli par praktiskumu.

Ilgstoša māja ar koka sienām, kuras samontēja Seinai - Avots: www.agenciafiep.com.br/

Brazīlijā šāda veida būvniecības sistēmai jau ir vairāki piekritēji, tomēr tās izmantošana joprojām ir diezgan ierobežota, jo tā nav daļa no Brazīlijas iedzīvotāju paražām, kas mēdz uz šāda veida būvniecību skatīties ar zināmām aizdomām. Tomēr eksperti garantē, ka Wood Frame ir lieliska būvniecības ideja, tīra, ilgtspējīga un izturīga. Ir vērts atcerēties, ka parasti izmantotajās civilās celtniecības izejvielās, piemēram, cements, ķieģeļi, tērauds vai betons, koks ir vienīgais efektīvi atjaunojamais resurss, tāpēc tā ir viena no ilgtspējīgākajām ēkām mūsdienās.

Shēma ir jāveic būvniecības uzņēmumiem, kas specializējušies šāda veida projektos. Viss skelets ir jāprojektē un jāsamontē, lai atbalstītu dažādus mājas līmeņus, kā arī aizsargātu dzīvesvietu no laika apstākļiem, piemēram, stipra vēja un lietus. Koks tiek salikts moduļos, rāmjos, kas tikai jāsamontē un jāsamontē, tādējādi iegūstot dažas no tradicionālās saliekamās konstrukcijas sērijveida priekšrocībām.

Koksnes ilgtspēja

Vai ir iespējams koksni izmantot tā, lai nekaitētu videi? Jā, ir iespējams izmantot mežu, neiznīcinot dabu! Mūsdienās ir nepieciešams ražot ilgtspējīgi, radot darba vietas, ienākumus un rūpējoties par vidi, lai ēkas nebūtu mežu izciršanas un nelikumīgas mežu izciršanas cēlonis..

Pirms iegādājaties savam darbam nepieciešamo materiālu, atcerieties pārbaudīt, vai ražotājs ir piemērots un koksne nāk no godīgiem avotiem. Nelegālas koksnes pirkšana palīdz saglabāt šo briesmīgo kļūdu, ko pirms daudziem gadiem pieļāva bezatbildīgi ražotāji.

Apdare

Daudzi cilvēki saskaras ar koka sienas kā kaut kas no "standartiem" un baidās, ka galīgais projekts būs pārāk zemniecisks. Par to nav jāuztraucas: celtniecības sistēma var saņemt OSB loksnes, kas piešķir izskatu, kas līdzīgs mājai, kas izgatavota no betona. Citiem vārdiem sakot: galīgais izskats praktiski nav tāds pats kā „parastās” konstrukcijas.

koka siena telpā ar oriģinālu izskatu, piešķirot videi patīkamāku toni

Koka paneļu oderes viesistabas siena

Dažos gadījumos, izmantojot koka rāmi, ir iespējams pat paslēpt konstrukcijas “koka” aspektu.

Stikla nišas priekšrocības un 50 īpaši iedvesmojoši mūsdienu modeļi
Vai esat dzirdējuši par stikla niša? Tas ir gabals, kas ir ļoti populārs mūsdienu dekorā, galvenokārt, lai nodrošinātu izsmalcinātību un plašumu videi...
Attēlu plaukts - 60 skaistākie rotājumi no visiem!
Ieguldījumi a attēlu plaukts var būt lielisks veids, kā dekorēt telpas, guļamistabas, gaiteņus, birojus, īsāk sakot, jebkuru telpu jūsu mājās.Ar to ir...
Niša ar LED - 50 radošas idejas mājas dekorēšanai!
O niša ar LED tas var būt labākais risinājums atteikties no dekorācijas jebkurā telpā. Šī apgaismojuma tendence ir dinamiska, daudzpusīga, ekonomiska ...