Apdare

Kaktusu veidi mājas dekorēšanai atklāj 25 sugas

Kaktusu veidi mājas dekorēšanai atklāj 25 sugas

Jūs, iespējams, jau zināt, ka kaktusi ir tendence dekorēt. Šis spicais mazais augs, kas mīl sauli, ir iebrucis mājās un atrodams viesistabā, virtuvē, vannas istabā un pat guļamistabās.

Bet jūs, iespējams, nezināt, ir tas, ka ir dažādi kaktusu veidi, kurus var izmantot dekorēšanai. Pareizi! Precīzāk sakot, kaktusi pieder Kaktusi ar aptuveni 300 katalogiem un diviem tūkstošiem dažādu sugu. Citiem vārdiem sakot, jūsu mājās pietrūks vietas tik dažādiem kaktusiem.

Kaktusu dzimtene ir Amerikas kontinents, un tos var atrast no Patagonijas līdz Ziemeļamerikas tuksnešainākajiem reģioniem. Runājot par tuksnesi, kaktusi ir augu veids, kas bauda sausu, karstu klimatu ar nelielu mitruma līmeni. Tādējādi laistīšana sugai ir reta parādība.

Lielākajā daļā gadījumu, lai pareizi rūpētos par kaktusu, jums jāpievērš uzmanība tikai pareizajam spilgtumam, jo ​​augs ir atkarīgs no saules gaismas un laista to tikai sporādiski. Mēslošana nav nepieciešama arī tāpēc, ka augs labāk pielāgojas nabadzīgām un smilšainām augsnēm.

Neatkarīgi no tā, vai kaktusi ir daudzpusīgi, audzēšanas vieglums vai eksotiskais skaistums, ko tie rada vidē, ir vērts dot iespēju augam kādā jūsu mājas stūrī..

Bet pirms tam iepazīstiet dažas no populārākajām kaktusu šķirnēm, kuras mēs izvēlējāmies šajā ziņojumā, lai jūs varētu uzzināt vairāk. Tam ir jebkura veida un lieluma kaktuss, tam ir ziedošs kaktuss, tam ir Brazīlijas kaktuss un kaktuss, kas pat neizskatās pēc kaktusa. Lai vai kā, diezgan daudzveidīga, lai jūs varētu izvēlēties sev piemērotāko. Pārbaudiet:

Kaktusu veidi: tapu spilvens (Mammillaria)

Sāksim, runājot par Pin Cushion kaktusu vai Mammilaria, šīs sugas zinātniskais nosaukums. Apskatot to, ir viegli saprast vārdu. Apaļas formas un muguriņu ieskauts kaktuss patiešām atgādina tapu spilvenu.

Šāda veida kaktuss aug maz, tā augstums nepārsniedz desmit centimetrus. Šī iemesla dēļ ieteicams to stādīt podos. Aprūpe, tāpat kā citi kaktusi, ietver daudz saules gaismas, maz ūdens un augsnes, kas sajaukta ar smiltīm un smalku kaļķakmeni.

1. attēls - Vai vēlaties derēt par kaktusa sugu, kas zied? Tad Pin Spilvens ir lieliska iespēja; tās ziedi svārstās no rozā un sarkanā līdz krēmkrāsas un dzeltenā krāsā.

2. attēls - mazs un smalks, tapu spilvens var izveidot skaistu rotājumu jūsu mājām.

3. attēls - mēģiniet to iestādīt kopā ar citām sugām, bet uzmanieties, lai nezaudētu tapu spilvenu citu lielāku veidu vidū.

4. attēls - zemniecisks un smalks: tas ir vai nav skaists augu variants, lai rotā māju?

Kaktusu veidi: vecā bārda (Tillandsia Usneoides)

Centrālamerikā dzimtā Barba de Velho ir nosaukta par savu izskatu: balti mati aptver visu auga garumu. Vecā bārda plaukst, bet jums jābūt pacietīgam, jo ​​tam vajadzētu notikt tikai pēc divdesmit gadu stādīšanas. Bet, kad tie parādās, ziedi pārsteidz viņu ziedlapiņu sarkano toni.

5. attēls - mazā, Barba de Velho ir viegli kopjama un lūdz tikai, lai saules gaisma paliek skaista.

6. attēls - māla pods uzlabo kaktusu zemniecisko izskatu.

Kaktusu veidi: zelta stobrs, vīramātes krēsls (Echinocactus Grusonii)

Zelta muca, vīramātes krēsls vai bumbu kaktuss ir daži no nosaukumiem, ar kuriem pazīstams šāda veida kaktuss. Šīs šķirnes apaļa un asa forma ir tās galvenā pievilcība. Bumbu kaktuss var izaugt līdz trīsdesmit centimetriem, un to plaši izmanto dārzos atsevišķi vai kopā ar citām sugām. Vasarā bumbu kaktusa augšpusē ir rozā ziedi. Atšķirībā no citiem kaktusu veidiem, bumbu kaktuss bauda augsni, kas bagāta ar organiskām vielām.

7. attēls - Bola kaktusa izcelsme ir Meksika, un tas ir lielisks variants lauku un tuksneša dārziem.

8. attēls - nosaukums Chara de Sogra ir sava veida intriģējošs, vai jūs nedomājat?

9. attēls - kaktusi un akmeņi: droša kombinācija.

Kaktusu veidi: Zemesriekstu kaktuss (Chamaecereus Silvestrii)

Zemesriekstu kaktusam ir šāds nosaukums, pateicoties tā kātu lielumam, līdzīgi kā pākšaugiem. Šim kaktusa tipam ir sazarota augšana, un tā augstums var sasniegt 30 centimetrus. Pavasarī zemesriekstu kaktuss zied skaisti sarkani ziedi. Zemesriekstu kaktuss jāaudzē pusēnā.

10. attēls - Zemesriekstu kaktuss un tā sulīgi sarkanie ziedi.

11. attēls - pat mazākajā vāzē zemesriekstu kaktuss pierāda savu skaistumu.

Kaktusu veidi: pogas kaktuss (Epithelantha Micromeris)

Pogas kaktuss ir ievērojams kaktusa veids. Lai gan tas daudz neaug, tas tomēr parādās. Apaļa forma un sarkani ziedi ir šī auga pievilcība, taču tas vēl nav viss. Pēc ziedēšanas pogas kaktuss ražo ēdamus sarkanos augļus. Audzējiet to zem pilnas saules un galu galā apūdeņojiet.

12. attēls - dārzā zied pogas kaktuss un pievērš garāmgājēju uzmanību.

13. attēls - jau vāzē pogas kaktuss parāda arī savu šarmu un skaistumu.

Kaktusu veidi: Korija kaktuss (Coryphantha Ramillosa)

Korija kaktuss ir reta kaktusu suga, kas dabiski sastopama starp Amerikas Savienotajām Valstīm un Meksiku, un Amerikas valdība to uzskata par apdraudētu sugu. Vasarā augs zied ceriņu ēnā blakus violetajam.

14. attēls - tik mazs, ka tas ietilpst krūzītes iekšpusē.

15. attēls - romantiska kaktusu kompozīcija.

Kaktusu veidi: Marqueirão Cactus (Rhipsalis)

No pirmā acu uzmetiena jums var rasties jautājums: "Kur ir makaronu kaktuss?" Bet nebrīnies. Makaronu kaktuss ir bez ērkšķiem, kulonu un sazarotu sugu, kura izmērs var sasniegt 90 centimetrus. Audzēšana ir arī nedaudz atšķirīga, makaronu kaktusam nav saules. Rūpējieties par viņu pusēnā.

16. attēls - Laba izvēle izmantot makaronu kaktusu dekorācijā veido vertikālu dārzu ar to.

17. attēls - makaronu kaktusa nosaukumu ir viegli saprast, aplūkojot tā iegarenos un plānos kātiņus.

Kaktusu veidi: akmens kaktuss, mūka pārsegs (Astrophytum)

Kaktusa akmens vai mūka pārsegs izskatās ļoti atšķirīgs no citiem kaktusiem. Cilindriskā forma ar astoņām labi iezīmētām ribām ir gaiši balti punkti, kas vienmērīgi izkliedēti visā augā. Akmens kaktusa ziedi ir dzelteni, un tos var redzēt vasarā. Audzējiet to aukstu ziemas dienu aizsardzībā.

18. attēls - skaists un sulīgs Kaktusa akmens un tā zieda piemērs.

19. attēls - oļi papildina auga zemniecisko izskatu.

20. attēls - baltie punkti piešķir akmens kaktusam papildu šarmu.

Kaktusu veidi: Bumbieris vai Nopal kaktuss

Pera kaktuss ir lieliska mūsu visu paziņa. Plaši izmantots dekorācijās, to parasti atrod mazos podos pārdošanai, taču sugai ir arī izaugsmes potenciāls, un to var izmantot dārza dobju veidošanai. Šīs sugas galvenā iezīme ir saplacinātas un iegarenas lapas, kuras klāj īsu baltu matiņu slānis.

21. attēls - baltā keramikas vāze ar mīlestību tur mazo bumbieru kaktusu.

22. attēls - šajā ārējā apgabalā bija iespēja izvēlēties lielāku bumbieru kaktusa versiju.

23. attēls - veiksmīgs trio mājas iekšienē.

24. attēls - vai dubultā, kas zina?

Kaktusu veidi: Kaktuss San Pedro (Wachuma)

San Pedro kaktuss tiek plaši izmantots Dienvidamerikas pamatiedzīvotāju rituālos, lai, domājams, paplašinātu apziņu. No šī kaktusa tiek iegūts meskalīns, kas ir meskala aktīvā sastāvdaļa - viela, kas piešķir to, ko senie cilvēki sauc par “debesu atvēršanu”.

25. attēls - San Pedro kaktusa iegarena forma padara to pazīstamu arī kā „to, kurš guļ stāvus”..

26. attēls - industriālā stila dzīvoklis derēja par San Pedro kaktusa izmantošanu ieejas zāles dekoru sastādīšanai.

27. attēls - vasarā uz San Pedro kaktusa iegarenajiem kātiem parādās skaisti balti ziedi.

Kaktusu veidi: luksofora kaktuss (Opuntia leucotricha)

Luksofora kaktuss var izaugt neticami piecu metru augstumā. Meksikā dzimtā šai sugai ir plāns matu apvalks, vasarā parādās saplacināti kāti un maigi dzelteni ziedi.

28. attēls - harmonisks zemniecisks kaktusu sastāvs mājas gaitenim.

29. attēls - Labos gaismas apstākļos luksofora kaktuss kļūst par zemniecisku un pievilcīgu apdares iespēju.

30. attēls - dārzā luksofora kaktuss arī atstāj ko vēlamu.

Kaktusu veidi: Peru kaktuss (Cereus Repandus)

Peru kaktuss ir suga, kuras augstums var sasniegt pat deviņus metrus. Pagarinātā kolonnas formas augšana ir eksotiska un atšķiras no pārējās sugas. Ainavu dizainā tas izskatās lieliski, ja to apvieno ar mazākiem kaktusiem. Peru kaktusa ziedi ir balti un tiem piemīt īpatnība: tie atveras tikai naktī.

31. attēls - vāzē kaktuss no Peru garantē rotai nepieciešamo zemniecisko un eksotisko izskatu.

32. attēls - šī kaktusa eksotiskā forma ir viena no galvenajām atrakcijām.

33. attēls - un jo vairāk vietas viņam atvēlēsiet, jo vairāk viņš augs.

Kaktusu veidi: Candelabra (Euphorbia Ingens)

Candelabro kaktuss Brazīlijas ziemeļaustrumos ir pazīstams arī kā Mandacaruzinho. Šim kaktusam ir toksiska un indīga piena sula, tāpēc ar to jārīkojas uzmanīgi.

34. attēls - autentisks rotājums ar kaktusiem: Candelabo tipam ir visizplatītākā kaktusu forma.

35. attēls - pabeidziet dekorēšanu ar Candelabrum kaktusu, izmantojot mazākas sugas.

36. attēls - ieejas zālē sulīgus un labi koptus kaktusu podus sagaida visi, kas ieradušies.

Kaktusu veidi: Espostoa

Espostoa kaktuss ir ļoti līdzīgs Vecbārdai, jo tam visā auga garumā ir gari, balti matiņi. Šāda veida kaktusu dzimtene ir Ekvadora un Peru, kas dzīvo 800 līdz 2500 metru augstumā. Suga ražo saldus un ēdamus augļus.

37. attēls - neliela vāze Espostoa kaktusa izmitināšanai.

38. attēls - baltā kažokāda uz kaktusa piešķir augam novecojušu un ļoti skaistu aspektu.

Kaktusu veidi: Ferocactus

Ferocactus ir lēni augoša kaktusa veids ar apaļu formu. Tās galvenā pievilcība ir lielie ērkšķi, kas pilnībā ieskauj augu. To var audzēt dobēs vai podos, bet, sasniedzot robežas malu, ieteicams to pārvietot uz lielāku podu.

39. attēls - skaists dekoratīvs Ferocactus vāžu trio.

40. attēls - ērkšķi ir šīs kaktusa sugas izcilākais elements, taču noteikti turiet to vietā, kas nerada briesmas bērniem un mājdzīvniekiem.

41. attēls - muguriņas ir šīs kaktusa sugas izcilākais elements, taču noteikti turiet to vietā, kas nerada briesmas bērniem un mājdzīvniekiem.

Kaktusu veidi: vīģes koks (Opuntia Ficus-Indica)

Indijas vīģes koks ir liels kaktuss, kas izplatīts visā pasaulē. Neskatoties uz nosaukumu, Figueira da India nāk no Meksikas un labi aug sausā un sausā klimatā. Augā ir saldi, gaļīgi un sulīgi augļi, kurus var lietot bez kaitējuma veselībai.

42. attēls - ūdens ieskauts, bet tajā pašā laikā izolēts, jo pārmērīga laistīšana var kaitēt augam.

43. attēls - dzīvžogs ar Indijas vīģes koku.

44. attēls - Indijas vīģes koks arī zied un pievērš uzmanību sarkanā toņa ziedu dēļ.

Kaktusu veidi: maija zieds (Schlumbergera Truncata)

Iespējams, jums jau ir apnicis redzēt Maija ziedu apkārt, bet vai zinājāt, ka tas ir kaktusa veids? Šī suga ir ļoti dekoratīvs Brazīlijas kaktusa veids, un to var audzēt podos kā piekārtu augu. Pārbagāta ziedēšana notiek maija mēnesī - kā norāda nosaukums - un citos rudens mēnešos. Maija zieda kultivēšanai ir svarīgi sagatavot augsni ar organisko mēslojumu, vēlams, slieku humusu, novietot to saulainā vietā un nodrošināt laistīšanu, lai augsne vienmēr būtu nedaudz samitrināta.

45. attēls - ārkārtīgi dekoratīvs, Flor de Maio ir skaista kaktusu suga, kuru var audzēt mājās.

46. ​​attēls - sugas ziedēšana notiek dažādās krāsās, sākot no baltas līdz ceriņam.

47. attēls - lai arī tam nav ērkšķu, maija zieda lapas labi atgādina vairuma kaktusu kopīgo aspektu.

Kaktusu veidi: oktobra zieds (Hatiora Rosea)

Ļoti līdzīgs Flor de Maio, Flor de Outubro ir arī ļoti dekoratīva kaktusu suga, kas zied pavasara mēnešos. Flor de Outubro kultivēšana jāveic auglīgā augsnē, ar laistīšanu pa daļām un jātur pusēnā vietā.

48. attēls - lai arī Flor de Outubro ziedi ir ļoti līdzīgi, tie ir lielāki un atvērtāki nekā Flor de Maio ziedi.

49. attēls. Vēl viena šī auga iezīme ir vertikālā augšana, atšķirībā no Flor de Maio, kas vēl nav pabeigta.

50. attēls - podiņā atcerieties, ka augsne ir nedaudz mitra.

Kaktusu veidi: Gymnocalicium

Nosaukums Gymnocalicium cēlies no grieķu valodas un nozīmē neapbruņotu ķiršu - atsauci uz ziedu pumpuriem, kuriem nav ne matu, ne muguriņu. Brazīlijā un citās Dienvidamerikas valstīs dzimušais Gymnocalicium ir maza kaktusa suga, kuras augstums nepārsniedz sešas collas. Dekoratīvā izmantošana podos ar citām kaktusu un sulīgām sugām ir visizplatītākais auga audzēšanas veids.

51. attēls - kaktusu un sukulentu maisījums atvērtā katla tipa baseinā un dekorēts ar baltiem oļiem.

52. attēls - Gymnocalicium ir labs kaktusa variants tiem, kas vēlas dāvināt kā suvenīru.

53. attēls - cementa vāzē ir delikāti izvietotas dažādas kaktusu un sukulentu sugas.

54. attēls - rozā akmeņi, lai pabeigtu kaktusu šarmu.

55. attēls - Kaktusu un sukulentu trauks, kas iegremdēts kristāla un ametista akmeņu labajā enerģijā.

Kaktusu veidi: Friar's Head (Malocactus)

Cabeça de Frade Cactus izcelsme ir Meksika, un tam ir cilindriska forma, kuru visu ieskauj muguriņas. Pieaugot, tas var iegūt piramīdas formu un attīstīt galvu virs maziem sarkaniem muguriņiem.

56. attēls - Friar's Head kolekcija.

57. attēls - viens pats vāzē Cabeça de Frade atklāj visu savu zemnieciskumu.

58. attēls - Friar galva dala katlu ar citām tik mazām sugām kā viņš.

59. attēls - Friara galva visaugstākajā fāzē.

Kaktusu veidi: Mandakaru

Mandakaru ir tipisks Brazīlijas kaktuss, ziemeļaustrumu simbols, konkrētāk - Pernambuko štats. Lai labi attīstītos, Mandacaru vajag daudz saules, smilšainu augsni un maz laistīšanas. Mandakaru ziedi ir balti, bet tie zied tikai naktī, jo dienā tie vīst.

60. attēls - Tīrā istaba ieguva mandakaru vāzi, kas bija ļoti labi novietota pie loga.

61. attēls - joprojām mazs, šis mandakaru ir skaists pie grāmatu skapja.

62. attēls - ārējā zonā mandakaru attīstās pilnībā.

63. attēls - mēģiniet savā istabā izveidot mandakaru un citu kaktusu kompozīciju.

Kaktusu veidi: Ezis

Ezis ir kaktusa veids, kura izcelsme ir Meksika. Ja to audzē tieši saulē, tas var sasniegt pat 1,5 metrus augstu. Katra kāta galā zied kaktusu ziedi.

64. attēls - pilns ar ērkšķiem: tas ļauj viegli saprast šī kaktusa nosaukuma nozīmi.

65. attēls - logā dažādu veidu kaktusi balansē ar dabisko gaismu.

66. attēls - Katlā vai rāmī ir svarīgi, lai būtu kaktuss, ko saukt par savu.

Kaktusu veidi: Lapsu aste

Lapsas astē ir balti muguriņas, kas kontrastē ar tās dinamiskas krāsas ziediem, sākot no oranžas līdz dzeltenai. Lapsa astes kaktuss zied karstajos mēnešos. Lai attīstītos pareizi, dodiet priekšroku to turēt pusēnā.

67. attēls - pārpilns, Rabo de Raposa kaktuss garantē zemniecisku un puķainu apdares pieskārienu.

68. attēls - izaudzēts neapstrādātā veidā, izceļas Rabo de Raposa.

Kaktusu veidi: Saguaro (Carnegiea Gigantea)

Saguaro ir kaktusu suga no Sonoras tuksneša, kas atrodas starp Meksiku un Amerikas Savienotajām Valstīm. Izbaudiet karstumu, sauso un sauso klimatu. Augs var izaugt līdz 15 metru augstumam un nodzīvot iespaidīgus 200 gadus.

69. attēls - tipiskās Saguaro rokas parādās uz auga pēc pirmajiem astoņiem dzīves gadiem.

70. attēls - baseina malā Saguaro kaktuss absorbē visu saules gaismu un siltumu.

71. attēls - Katlā tiek kontrolēta Saguaro izaugsme.

Kaktusu veidi: Xique Xique (Pilocereus gounellei)

Xique Xique ir krūma formas kaktuss, balti ziedoši un ēdami sarkani augļi. Dabiski no reģiona, kas stiepjas no Brazīlijas līdz Floridas dienvidiem, šai kaktusu sugai ir stingri un smaili muguriņi, kas var kļūt bīstami atkarībā no to audzēšanas vietas.

72. attēls - Xique Xique tika eksponēts šajā telpā kā mākslas darbs.

73. attēls - šajā virtuvē Xique Xique atrada perfektu vietu: palodzi.

Jūs esat gatavs iekļaut šo skaisto augu jūsu mājas dekorā?

Buteco tēmas ballīšu noformējums
Tematiskās partijas pēdējā laikā ir ieguvušas lielu vērtību un sabiedrību. Galu galā tie ir patiešām forši un jautri visiem. Jā, jūs visi noteikti jau...
Režģi - Īpašuma aizsardzības risinājums
Bāriem var būt vairākas nozīmes: drošība, cietums, atbalsts utt. Fakts ir tāds, ka tie ir daļa no dažādiem mājas vai dzīvokļa aspektiem, atkarībā no t...
Elektrofīti - risinājums elektroinstalācijām
Ir ievērojams, cik strauji gadu gaitā ir mainījušās celtniecības iekārtas un aparāti. Mums arvien vairāk ir dažādu produktu klāsts, no kuriem katrs ef...