Apdare

Dekoratīvo sugu, kopšanas un būtisko kultūru augu veidi

Dekoratīvo sugu, kopšanas un būtisko kultūru augu veidi

Tiek lēsts, ka šodien pasaulē ir vairāk nekā 298 tūkstoši dažādu augu sugu, no kurām tikai 215 tūkstošus zinātne jau ir aprakstījusi un katalogizējusi. Jā, māte daba bija ļoti dāsna!

Un ar tik daudz dažādu sugu un augu tipiem, vai jūs esat tur bez kaut nedaudz zaļa, lai jūs uzturētu uzņēmumā? Tas nedarbojas, vai ne? Kā būtu ar šīs realitātes maiņu šodien?

Šodienas ierakstā mēs jums parādīsim, ka mājās ir iespējams atrast augus visdažādākajām vajadzībām: ārstnieciskiem, dekoratīviem, pārtikas, terapeitiskiem un tā tālāk..

Faktiski viens augs var aptvert visas šīs īpašības. Vai jūs vēl neesat pārliecinājis sevi? Labi, tāpēc nāciet ar mums:

Augu veidi: kopšana, audzēšana un padomi

Pirms sākt izmantot dažādas augu dekorēšanas iespējas, mums jāsniedz daži padomi par kopšanu un audzēšanu. Galu galā jūs nevēlaties, lai jūsu augi cieš, vai ne??

Tāpēc pirms stāda pirkšanas vai iegādes jāzina un jāizpēta katra auga suga. Katram augam ir dažādas vajadzības, kuras ir jāapmierina, pretējā gadījumā tas vienkārši neizdzīvos.

Ja vēlaties, piemēram, telpas plānu, vispirms analizējiet vietas apgaismojumu, ēnu un ventilācijas apstākļus. Dažām sugām patīk saule, bet citas dod priekšroku ēnainai vietai ar maigu klimatu. Šīs informācijas glabāšana jau ir pusceļā uz zaļāku māju.

Ievērojiet arī to, kā notiek jūsu grafiks. Pareizi! Vai jums ir laiks rūpēties par zaļajiem? Veiciet šo pārdomu vingrinājumu, pirms izvēlaties sugas, kurām nepieciešama lielāka aprūpe. Ja uzskatāt, ka laiks (vai drīzāk tā trūkums) ir jūsu problēma, izvēlieties vienkāršus kopšanas augus. Ticiet man, ir vairāki!

Apaugļošana un atzarošana ir retāka aprūpe, taču tām joprojām ir jāatrodas kopšanas sarakstā ar apstādījumiem. Katrā mājā esošajai sugai ir jābūt apaugļošanas un atzarošanas grafikam, lai jūs atvieglotu kopšanu un nodrošinātu, ka jūsu augi vienmēr ir svaigi un skaisti.

Esiet uzmanīgs arī ar kombināciju “augi un bērni” un “augi un mājdzīvnieki”. Daudzām sugām lapās, ziedos un augļos ir toksicitāte un pat noteikta līmeņa inde, un tiem, kuriem mājās ir bērni un dzīvnieki, tas var būt šķērslis dažu augu audzēšanai..

Šeit ir dažas idejas un ieteikumi par augu veidiem, kurus varat izmantot, lai dekorētu savu māju un parādītu šo super pozitīvo enerģiju, kas patīk visiem:

Gaļēdāji augi

Gaļēdāji augi ir eksotiska un savdabīga augu ģints, kas lieliski piemērota tiem, kam patīk autentiskāka un oriģinālāka dekorācija. Un, pretēji tam, ko daudzi cilvēki domā, šie augi nerada risku cilvēkiem, tikai kukaiņiem un maziem dzīvniekiem, kuri nejauši šķērso viņu ceļu.

Gaļēdāji augi šo nosaukumu sauc par spēju piesaistīt, sagūstīt un sagremot mazus dzīvniekus. Vēlamais šāda veida augu laupījums ir mušas un odi, un dažas sugas - retākas - var sagremot pat mazus putnus.

Lai audzētu gaļēdājus augus, ir svarīgi piedāvāt augsni, kas ir ļoti līdzīga tai, ko viņi dabiski atrod. Tas nozīmē: augsne, kurā trūkst barības vielu, parasti ar labu smilšainu daļu un bez mēslošanas.

Gaļēdājs augs jānovieto vietā, kas atvieglo tā "medīšanu", tas ir, tuvu logiem un parapetēm. Ir svarīgi arī nodrošināt saules aizsardzību mazajam kukaiņu ēdājam.

Ak, un ļoti svarīga detaļa: nekad, nekad nebarojiet savu augu. Tas viņai var būt liktenīgs.

Šeit ir dažas no pazīstamākajām gaļēdāju sugām, kuras ir viegli audzēt mājās:

1. attēls - Darlingotnia Californica trio, kas apturēts ar stiepļu groziem. Šeit viņi domā par gaismu, sauli un var “medīt” pēc vēlēšanās.

2. attēls - eksotiskā Dioneia ar zobainām mutēm. Visizplatītākais gaļēdāju augu veids.

3. attēls - Droseria ir “pelinhos”, lai sagūstītu upuri.

4. attēls - Un ko jūs domājat par Nepenthes audzēšanu mājās? Sugai ir “burkas”, kas uztver un aiztur medījumu.

5. attēls - Pinguicula ir tik delikāts, ka pat neizskatās pēc gaļēdāju augu sugas.

6. attēls - Serracēnija: vēl eksotiskāks un skaistāks gaļēdāju augu veids. Pievienojiet sugu savai kolekcijai.

Augi dārzam

Domājot par dārza augiem, mēs tos parasti saistām ar ziediem un citām sugām ar augstu dekoratīvo vērtību, taču zinām, ka tam ne vienmēr jābūt tā.

Zināt, kā saskaņot mājas arhitektūru ar ainavu, ir māksla, taču to ir ļoti iespējams izdarīt, pat ja neesat profesionālis.

Lai to izdarītu, vispirms pārbaudiet savas mājas stilu. Mūsdienīgāk? Klasika? Zemniecisks? Minimālistisks? Tad pārdomājiet, kā jūs izmantosiet šo vietu. Ja vēlaties funkcionālu dārzu ar, piemēram, galdu, krēsliem un pat bārbekjū, vai kontemplatīvu dārzu, piemēram, Zen stila dārzu.

Kopš tā laika jūs varat sākt domāt par sugām, kas veidos šo vietu. Bet vienmēr atcerieties analizēt gaismas, ēnas un ventilācijas biežumu vietā, labi?

Pārbaudiet dažus ieteikumus par dārza augu veidiem un iedvesmojieties:

7. attēls - Clúsia ir krūmu augu veids, kas ideāli piemērots žogu veidošanai un telpu norobežošanai. Ideāli piemērots moderniem un tīriem dizaina projektiem.

8. attēls - Yucca nodrošina ēnu un neticamu tropisko klimatu funkcionālajās āra zonās.

9. attēls - ja vēlaties izvēlēties zemniecisku dārzu, varat bez bailēm derēt uz Hera. Iekārta ir lieliski piemērota vertikālu pārklājumu izgatavošanai uz sienām un sienām.

10. attēls - Dasiljrio savukārt ir eksotisks, moderns un piešķir dārzam citu pieskaņu. Bet pārliecinieties, ka asās lapas nevienam nekaitē.

11. attēls - zemniecisks un nepretenciozs, Bulbine rada prieku un krāsas punktus mājas dārzā.

12. attēls - un tiem, kas meklē lapotnes dārzu, Pacovu nevar atstāt malā.

13. attēls - kā būtu, ja rēķinātos ar ziloņa pēdas pārpilnību piemājas pagalmā?

14. attēls - Zamioculca ir ideāls augs ēnainiem un vāja apgaismojuma dārziem. Vienkārši nepamana lēnu sugas augšanu.

15. attēls - Vai vēlaties tropu dārzu vai tuksneša gaisu? Tātad deriet uz Agave!

16. attēls. Bet, ja ir paredzēts izmantot dārzu ar zen vai austrumu izskatu, bambusu nevar palaist garām.

17. attēls - Teksasas zāle ir vēl viens lielisks dārzu augs, it īpaši, ja ir paredzēts izveidot norobežojumus un kontūras.

18. attēls - Dracena ir viegli kultivējams augs, un tas izskatās skaisti mūsdienu ainavu priekšlikumos.

19. attēls - vai dārza vidū ir baseins? Izveidojiet zaļu sienu, ko klāj Ficus.

20. attēls - Helikonijas ir tropu un svētku dārza seja.

21. attēls - vispopulārākais augs starp tiem, kuriem nav laika dārzkopībai: Espada de São Jorge. Suga labi darbojas gan āra dārzos, gan telpās..

22. attēls - Xanadus zemniecisks un tropisks sastāvs dārzam ar baseinu.

Ārstniecības augi

Ārstniecības augiem piemīt īpašības, kas palīdz ārstēt un apkarot slimības, un daudziem no tiem šajā ziņā jau ir apstiprināta zinātne..

Vispazīstamākie ārstniecības augi ir tie, kurus izmanto tēju pagatavošanai. Ir sugas, kas ārstē no vienkāršām vēdera sāpēm līdz citām, kas, pēc populārās medicīnas domām, spēj ārstēt pat noteiktus vēža veidus.

Tomēr šeit ir skaidrs viens: pirms veikt jebkādu ārstēšanu ar ārstniecības augiem, meklējiet informāciju un precīzi ziniet, ar kuru augu daļu vajadzētu manipulēt. Piemēram, dažām sugām lapas ir ļoti bagāta tēja, savukārt ziedi vai kāts var būt potenciālas indes.

Vēl viens brīdinājums: pievērsiet uzmanību devai un ārstēšanas laikam. Tas nav tāpēc, ka augi ir dabiski elementi, kurus var izmantot bez kritērijiem.

Visbeidzot, pirms sākat augu ārstēšanu, vienmēr konsultējieties ar savu ārstu.

Šeit ir daži no populārākajiem ārstniecības augu veidiem:

23. attēls - papildus dekorativitātei, alvejai ir daudz labvēlīgas ietekmes, īpaši estētiskās ādas un matu procedūrās.

24. attēls - tiem, kas joprojām nezina, boldo ir aknu eliksīrs. Augs šajā ķermeņa orgānā padara reālu detoksikāciju

25. attēls - kumelīte ir sieviešu zāle. Lieliski piemērota hormonālo traucējumu, PMS, kolikas ārstēšanai un cieši apskāvienam, kas ik pa laikam nepieciešams katrai sievietei. Tas ir lieliski piemērots arī mazuļu un bērnu nomierināšanai.

26. attēls - Aromātisks un ļoti laipni gaidīts ēdiena gatavošanā, bazilikam ir arī interesantas terapeitiskās īpašības, un to var izmantot tējās.

27. attēls - Vai vēlaties dienas padarīt mierīgākas? Tāpēc pārliecinieties, ka mājās ir burciņa melissas! Augs ir lieliski piemērots enerģijas atpūtai un atjaunošanai.

28. attēls - kurš nekad nav dzirdējis par Kvebra Pedras tēju? Jā, šis augs ir īsts populārās medicīnas meistars, ko plaši izmanto nieru ārstēšanā.

29. attēls - piparmētru lieto mazliet visam: sākot ar tēju pret sāpēm vēderā un papildinot īpašu ēdienu. Tas labi iekļaujas sulās, un to joprojām var izmantot mājās gatavotu mutes skalojamo līdzekļu pagatavošanai.

Dekoratīvie augi

Katrā mājā ir pelnīti dekoratīvie augi. Tie izdaiļo, rotā, atdzīvina un pat palīdz uzturēt svaigāku un tīrāku gaisu.

Iekštelpās vispiemērotākie ir lapotnes augi, kas labāk dzīvo telpās un ar mazāku apgaismojumu. Bet nekas neliedz jums audzēt ziedošu augu veidus, ja vien tas piedāvā katrai sugai nepieciešamos apstākļus..

Šeit ir dažas dekoratīvo augu iespējas mājas dekorēšanai:

30. attēls - Aglaonema ir lielisks augu piemērs, kas lieliski iet telpās un joprojām pārsteidz ar lielajām, spīdīgi zaļajām lapām.

31. attēls - Bambu Areca ir istabas augu čempions. Viegli kopjams un ļoti labi pielāgojas telpās un vājā apgaismojumā.

32. attēls - vai vēlaties modes rūpnīcu, kuru ir viegli kopt? Tāpēc ieguldiet kaktusā!

33. attēls - Adão riba ir vēl viens tendenču augs, un tam ir liels dekoratīvs potenciāls.

34. attēls - Espada de São Jorge ir nepieredzējušu dārznieku iecienītākā. Augs joprojām izceļas ar sugu šķirnēm, sākot no minis līdz šķēpa formas lapām.

Attēls 35 - Figueira Lira ir augs ar Pinterest seju. Tikai šeit, Brazīlijā, to nav tik viegli atrast, un, kad jūs to atradīsit, cena būs nedaudz stāva.

36. attēls - Tagad tie, kas dod priekšroku ļoti Brazīlijas dekoratīvajiem augiem, mūsu gals ir boa savācējs. Ļoti viegli kopjams!.

37. attēls - Pacová ir vēl viens dekoratīvs augs, kuru ir viegli kopt. Novērtējiet sugu, izvēloties tai īpaši skaistu vāzi!

38. attēls - Palmeira Leque ir ekshibicionists! Tās lapas ir ļoti dekoratīvas un piepilda burtiski jebkuru vidi.

39. attēls - paparde savukārt ir tā pagātnes veiksme, kas ar visu atgriezās pašreizējās mājās. Pārliecinieties, ka mājās ir kāds no šiem.

40. attēls - starp visiem dekoratīvajiem augiem Zamioculca ir viens no vienkāršākajiem kultivējamākajiem un var izdzīvot pat vietās ar gaisa kondicionētāju.

Sulīgi augi

Aeonium Leucoblepharum tipa sukulentu vāze: krāsaina un eksotiska.
Sukulenti augi nekad nav bijuši tik populāri kā tagad. Pat lielveikalos tos var atrast pārdošanā. Un liela daļa šīs popularitātes ir saistīta ar faktu, ka šos augus ir viegli audzēt.

Sukulenti (un kaktusi) ir augi, kas spēj uzglabāt lielu daudzumu ūdens iekšpusē, tāpēc iemesls šīm vienmēr briest lapām.

Bet ne viss ir vienkāršs, ja runa ir par sukulentiem. Šāda veida augiem ir tuksneša izcelsme, tas ir, viņi novērtē sauli, siltumu un sliktu augsni. Tas ir, nebrīnieties, ja jūsu sulīgajiem neveicas mitrā vannas istabā bez gaismas.

Pārbaudiet dažas sukulentu sugas un to, kā jūs varat tos iekļaut dekorā:

41. attēls - Aeonium Leucoblepharum tipa sulīga vāze: krāsaina un eksotiska.

42. attēls - kā būtu ar kaktusu kolekciju uz balkona vai telpā?

43. attēls - sukulenti ir arī lieliskas dāvanu iespējas. Ieteikums ir jaukas Šreka ausis (Crassula Ovata Gollum).

44. attēls. Tagad tie, kuri dod priekšroku sulīgam ar vēl lielāku dekoratīvo spēku, var mesties uz skuķi (Crassula Ovata).

45. attēls - terāriji ir lielisks veids, kā dekorācijā ievietot sukulentus, kā tas ir ar šo Echeveria Carnicolor.

46. ​​attēls - Paskaties, cik apaļīgas un mīkstas ir Echeveria Elegans lapas, kas pazīstamas arī kā Meksikas sniegapika.

47. attēls - Echeveria Rosa vai Rosa de Pedra ir skaista sukulenta ornamentu iespēja.

48. attēls - viss asais, Haworthia Fasciata apbur ar smalkām baltām bumbiņām uz lapām.

49. attēls - vienā vāzē salieciet sukulentu kolekciju. Šeit ir jāizmanto Sedum Adolphii

50. attēls - Sedum burrito (Rabo de ēzelis vai meitenes pirksts) ir skaists sukulenta kulona variants. Tikai piesargāties: tas ir ļoti smalks un tā lapas viegli nokrīt.

51. attēls - Sukulenti ir izgatavoti ne tikai no zaļajiem toņiem, bet Sedum Carnicolor tips pārsteidz ar oranžajiem un sarkanajiem toņiem.

52. attēls - sukulentu audzēšanai nav nepieciešams daudz vietas, pietiek ar jebkuru podu, kā tas ir ar šo Sedum Clavatum.

53. attēls - Lūk, maiga sulīgā Brilhantina piepilda mājas ārējo zonu ar žēlastību.

54. attēls - Akmeņi, gliemežvāki un sulīgais Sedum Pachyphyllum.

55. attēls - kā būtu ar pērļu kaklarotas audzēšanu? Jo tas ir šī sulīgā apturētā nosaukums

Kūka, kas dekorēta ar Kit Kat fotoattēliem un modeļiem
O Kūka, kas dekorēta ar Kit Kat pēdējā laikā ir bijusi kūku dekorēšanas tendence, tāpēc daudzi cilvēki ir izvēlējušies šo modeli skaistumam, ko šī dek...
Dzīvojamās istabas gleznas
Rāmji nodrošina vēl vienu izskatu vidē, kurā tie ir ievietoti. Mēs pat varam teikt, ka tas ir būtisks vides atjaunošanas piederums. Tomēr ne visi zina...
Saderināšanās dekorēšana 25 idejas, ielūgumi, suvenīri
Saderināšanās ir draugu pieņemts lēmums spert lielāku soli attiecībās, tas ir, tas ir nobriedis solis, kas tika sperts, lai izveidotu jaunu ģimeni. Pā...