Apdare

Dekoratīvo istabas paklāju veidi

Dekoratīvo istabas paklāju veidi

Lai telpas apdare būtu pilnīga un ar pienācīgi pabeigtu un skaistu izskatu, ir ļoti svarīgi zināt, kā rūpīgi izvēlēties kompozīcijas galīgās detaļas. Tieši šajā laikā jāizvēlas paklājs, tam ir liela nozīme galīgajā efektā.

Dažādi dzīvojamo paklāju veidi

Tā kā tirgū ir pieejami daudzi paklāju modeļi, cilvēki, pieņemot lēmumu, jūtas “pazuduši”. Tāpēc pirms lēmuma pieņemšanas ir vērts labāk iepazīt dažus no vislabāk pārdotajiem modeļiem, to funkcijām un apdares lietojumiem.

Saturs

Paklāju veidi

Vilnas paklāji

Izturīgi un mīksti, tos ir viegli kopt, taču tiem ir augstāka cena, salīdzinot ar cita veida paklājiem. Tā kā vilna jebkura veida krāsas pieņem labāk nekā citus materiālus, paklāju izgatavošanā tas ir pirmais materiāls.

krāsains vilnas polka dot paklājs

Vilnas paklājs ar organiskiem rakstiem

vienkāršs vilnas paklājs viesistabai

Akrila paklāji

Vilnas tekstūras un izskata "atdarināšanai" tas ir labs risinājums tiem, kuru budžets ir stingrāks, ieguldīt paklājos. Tie nav tik izturīgi kā vilna, bet tiem ir laba izturība pret traipiem un pēdām.

Akrila paklājs ar ziedu rakstu grīdai

Dārzeņu šķiedru paklāji

Tie ir paklāji, kas izgatavoti no džutas, bambusa, sizala un cita veida šķiedrām. Tie ir daudzpusīgi un tos var izmantot gandrīz jebkurā vidē. Tie ir izturīgi, bet nav ieteicami mitrām vietām.

Dārzeņu paklājs, kas izmantots viesistabas grīdā

Poliestera paklājs

Poliestera paklāji ir 100% sintētiski, un tos sauc par "zīda pavedieniem". Tie ir paklāji, kas nodrošina apkārtējās vides spilgtumu un tiek ražoti dažādos modeļos, katram veidam ir stieples augstums.

Melns poliesters Pinkains paklājs

Samta paklājs

Izsmalcinātāks un dārgāks tas piedāvā lielisku komfortu, un to var atrast vienkāršā un drukātā versijā. Tas ir ideāli piemērots vietām, kur cilvēku satiksme nav tik intensīva.

Samta paklājs, kas atdarina akmeņu rakstu uz grīdas

Kokvilnas paklājs (organisks)

Tos var izgatavot ar rokām vai ar mašīnu, un tie ir mīkstāki nekā vilnas paklāji. No otras puses, tie nav tik izturīgi, bet tie ir videi draudzīgi un ir labs risinājums tiem, kas nodarbojas ar vides jautājumiem..

Ieteikumi ideālā paklāja izvēlei

1. padoms - kvalitātei ir nozīme

Gabala izvēle tikai tās krāsas, raksta vai cenas dēļ var nebūt laba ideja. Būtu jādomā par visām detaļām, lai to labāk izmantotu un ilgāk. Tas ir jāražo ar labiem materiāliem, tam ir sertifikāti un etiķetes, kas apliecina tā izcelsmi un garantē, ka turpmākās mazgāšanas nesabojās tā formu, krāsu vai faktūru.

2. padoms - pirms pērkat, padomājiet par telpas lielumu

Lai izvairītos no kļūdām, iegādājoties paklāju, rokā ir precīzi izmēri, ko vēlaties pārklāt ar gabalu. Jo lielāks paklājs, jo vairāk mēbeļu un vietas tas papildinās. Mazās telpās ir vajadzīgi mazāki paklāji, bet lielās telpās - lielāki paklāji. Turklāt ir pilnīgi iespējams vienā un tajā pašā vidē izmantot vairāk nekā vienu paklāju. Tomēr ir nepieciešams, lai gabali savstarpēji saskaņotos krāsās un rakstos (ja viens ir ļoti iespiests, otrs var būt, piemēram, vienkāršāks). Turklāt ir vērts atcerēties, ka ideāls ir tas, ka paklājs ir piestiprināts pie dīvāna, neļaujot tam pārvietoties.

3. padoms - drošība

Meklējot paklājus bērnu videi un āra zonām, ņemiet vērā ne tikai tekstūru, bet arī drošību. Lai izvairītos no negadījumiem, ir svarīgi, lai gabals būtu pretalerģisks un neslīdošs.

4. padoms - meklējiet smagi

Visbeidzot, vienmēr izpētiet paklāja cenu, kuru vēlaties iegādāties. Cenas ir ļoti atšķirīgas. Vienmēr lūdziet veikala pārdevēju detalizēti parādīt paklāju un pārbaudīt avotu. Jūs varat iegādāties arī tiešsaistē, ja veikals ir uzticams un citu patērētāju ieteikts, it īpaši, ja esat redzējis gabalu jau iepriekš.

Barbie Party - 50 dekorēšanas idejas
Nav nevienas meitenes, kurai nepatīk Bārbija, un lelles slava ir tik liela, ka viņa turpina gūt panākumus vairāk nekā 6 gadu desmitus, apburot vairāka...
Mazs mājas birojs
Mājas birojs var būt risinājums tiem, kas vēlas ietaupīt izmaksas un lielāku komfortu. Turklāt šodien mēs pavadām daudz laika, lai pārvietotos no vien...
Neliela istabas apdare
Daudzi cilvēki domā, ka nelielas vides dekorēšana ir zvērs ar septiņām galvām. Rodas daudz šaubu par to, kā labāk izmantot telpu un kā rīkoties, lai v...