Apdare

Kāpšanas sugas, kopšana un padomi dekorēšanai ar augu

Kāpšanas sugas, kopšana un padomi dekorēšanai ar augu

Sienas, sienas un lapenes: visur, kur ir vieta, kāpšanas augi iet uz augšu un apkārt, veidojot dizainu un piepildot telpas ar lapu koši zaļo krāsu un dažās sugās ar smaržām un ziedu krāsu.

Kāpšanas augi ir ideāli piemēroti tiem, kas vēlas izveidot zaļu zonu ar lielu vizuālu ietekmi gan telpās, gan ārpus tām. Ja jūs esat šāda veida augu ventilators un vēlaties ar tiem piepildīt dažas savas mājas, turpiniet šeit, šajā ierakstā, mēs jums pateiksim, kuras vīteņaugu sugas tiek visbiežāk izmantotas, kā tos audzēt, un, protams, skaisti un radoši ieteikumi lai iegūtu iedvesmu, pārbaudiet:

Kā izvēlēties ideālo vīnogulāju?

Pirmā lieta, kas jums jādara, ir noteikt vietu un robežu, kas šļūdenim jāsasniedz. Tas ir svarīgi, jo, ja šāda veida augi netiek apgriezti, tie var ātri izplatīties apkārtējā vidē un ainavas elementiem domāto atstāt novārtā un nekārtībā..

Iekštelpās augu kāpšanai visbiežāk tiek izmantotas kāpņu sienas un labi apgaismoti gaiteņi. Ārpusē vīnogulāji izskatās skaisti, dekorējot lapenes, sienas, arkas, paneļus un kolonnas.

Mazākas staipekņu sugas var audzēt podos, un tāpēc tām ir ierobežota augšana, tāpēc tās ir ideāli piemērotas iekštelpu videi. Tomēr citas sugas aug ātri un var sasniegt vairāk nekā 10 metru augstumu, tāpēc ir ideāli piemērotas audzēšanai āra teritorijās..

Mājās vīnogulāji var nonākt virs galvas un piekarināti vai tieši no grīdas, un tradicionālais efekts ir kāpšana pa sienām. Abi priekšlikumi ir ļoti skaisti un interesanti, un izvēle starp vienu vai otru būs atkarīga tikai no stila, kuru vēlaties izveidot ar augu.

Dažos gadījumos, īpaši āra zonās, vīnogulāji mēdz pieņemt dažus
tādas funkcijas kā gaismas bloķēšana vai ierobežošana, vēja ierobežošana un, piemēram, vēsas patvēruma piedāvāšana. Padomājiet arī par šo funkcionalitāti, pirms definējat, kuru kāpšanas iekārtu izmantosiet savā projektā.

Svarīgi ir tas, ka kāpšanas augiem vienmēr ir atbalsts, pie kā pieķerties. Šis balsts vai balsts var būt režģis, kolonna vai pat pati siena, atceroties, ka zemnieciskāka vieta, jo vieglāk tā "pieķeras". Tagad skatieties, kuras staipekņu sugas ir vispiemērotākās ainavu veidošanai:

Ložņu veidi

1. Alamanda

Alamanda vīnogulāju, kas ir dzeltenā vai rozā krāsā, plaši izmanto lapenīšu pārklāšanai, sienu apšuvumam un arku būvniecībai dārzos. Šai sugai ir ļoti pārsteidzoši ziedi, ko ļoti novērtē bites. Alamandas jāaudzē pilnā saulē, un vasarā tās katru dienu jālaista. Tomēr esiet uzmanīgs ar bērniem un dzīvniekiem, kas atrodas tuvu augam, jo ​​tas ir toksisks.

2. Nefrīts

Jade vīnogulājam ir ārkārtējs skaistums. Šīs ložņu sugas garie puduri, kas atrodami eksotiskā zilā vai pat sarkanā nokrāsā, var sasniegt pat 1,20 metrus, un tāpēc augsto pergolu segšanai ir paredzēts izmantot nefrītu. Lai to audzētu, dodiet priekšroku stādīšanai tieši augsnē, jo sugai ir nepieciešama telpa, lai pilnībā izmantotu savu potenciālu. Jadei ir nepieciešama arī saule un bieža laistīšana.

3. Dipladēnija

Dipladênia ir sava veida vīnogulāji ar zemniecisku izskatu, ko var audzēt gan augsnē, gan podos. No ziediem, kas parasti ir sārti ar dzeltenu centru, Dipladênia ir salds aromāts, kas ir ļoti līdzīgs tuti-frutti. Tā kā tā ir maz augoša suga - ne vairāk kā trīs metrus -, Dipladênia var audzēt uz mazākām un vieglākām konstrukcijām. Šis augs nepieļauj aukstumu un salu.

4. Visterija

Visterija ir viena no dekoratīvākajām un skaistākajām kāpšanas sugām, kāda pastāv. Šim vīnogulim ir ķekara formas ziedi krāsās, sākot no baltas līdz ceriņam. Galvenais Wisteria izmantojums ir pergolu segšana un arku veidošana, bet augu var audzēt arī podos. Visterija ļoti labi pielāgojas dažādu veidu klimatam, labi darbojoties pat vēsākās vietās. Sargieties no bērniem un mājdzīvniekiem, jo ​​Wisteria ir toksisks potenciāls.

5. Boa

Boa ir kāpšanas vīnogulāju veids, ko plaši izmanto telpās. Parasti stādītos podos, boa var kultivēt apturētā veidā, tā ka tās lapas veido zaļas kaskādes vai joprojām tiek atbalstītas uz sienām un trellises, lai "pieķertos". Boa constrictor bauda ēnu.

6. Pavasaris

Pavasaris ir vēl viena kaislīgu vīnogulāju suga. Ziedēšanas laikā tās spilgto un spilgto krāsu ziedi sniedz īstu skatu. Tomēr pavasaris aug daudz, un tas jāstāda plašās vietās. Izmantojiet to, lai izveidotu arkas un pārklātu lapenes.

7. Tumbérgia

Ar ziliem ziediem Tumbérgia ir vēl viena ļoti dekoratīva kāpšanas suga, kas lieliski piemērota pergolu un pergolu segšanai. Audzējiet to pilnā saulē un nodrošiniet labu apaugļošanu ar kaulu miltiem, lai ziedēšana būtu vēl pārpilnāka.

8. Ivy

Hera ir kāpšanas augu veids bez ziediem, kas ideāli piemērots sienu un sienu klāšanai, un to var audzēt gan mājas iekšienē, gan ārpus tās. Lielā Hera priekšrocība ir tā, ka tai nepieciešama maz apkopes.

9. Kaķa nags

Spīļu nags ir viens no populārākajiem un pazīstamākajiem sienu oderējumiem. Tā spēja pilnībā nosegt telpas padara šo vienkāršo augu par īstu zaļu segu ainavā. Šī auga priekšrocība ir tā, ka tam nav nepieciešama vadīšana, kad tas ir iestādīts, kaķa nags dabiski sazarojas. Uzmanību tikai apgriešanai. Kaķa nags ir jātur kontrolē, lai nezaudētu ainavas efektu.

Ložņu kopšana

Katrai vīteņaugu sugai nepieciešama īpaša piesardzība laistīšanas, mēslošanas un atzarošanas jomā. Bet kopumā vīnogulājiem ir kopīgas īpašības, kas jāņem vērā, lai tie iegūtu vēlamo efektu. Pirmais no šiem piesardzības pasākumiem ir auga vadīšana, tas ir, darbs ar vīnogulāju norādīšanu uz ceļu, kas tam jāievēro, ieskrūvējot tā zarus iepriekš noteiktās struktūrās. Bez atbalsta struktūras vīnogulājs aug nekārtīgi un tālu no tā piedāvā tik skaisto izskatu, kādu visi sagaida.

Pietiekama gaisma ir vēl viens ļoti svarīgs faktors vīnogulāju audzēšanā, it īpaši sugām ar ziediem, kuriem saules gaismas nepieciešams vairāk stundu nekā tiem, kuriem ir tikai lapotne..

Vēl viena pieminējama detaļa ir tā, ka ziedoši vīnogulāji piesaista kukaiņus, galvenokārt bites, un šī iemesla dēļ tie nav ieteicami, ja kādam no iedzīvotājiem ir alerģija pret kukaiņu kodumiem. Gadījumā, ja vīnogulāju izmanto kā pergolu pārklājumu, ir svarīgi, lai šī struktūra būtu nedaudz augstāka nekā parasti, tieši tāpēc, lai vīnogulājs netraucētu apriti un pārvietošanos zem vietas.

60 kāpšanas augu idejas dekorēšanai un ainavu veidošanai

Sekojiet tagad to projektu atlasei, kuros uzmanības centrā tika izvēlēti vīnogulāji, iedvesmojieties:

1. attēls - zaļš ūdenskritums koridorā starp mājas iekšējo un ārējo daļu; šeit vīnogulāju audzēja apturētā veidā.

2. attēls - vāzē iestādītā kaķa naga, lai smalki iedarbotos uz virtuves dekoru.

3. attēls - efejas vīnogulāju arka, ko rotā ziedi; ideāli piemērota kāzu ceremonijām.

4. attēls - pāra guļamistabā vīnogulājs veido skaistu dizainu uz baltas ķieģeļu sienas, pastiprinot dekoru zemniecisko izskatu.

5. attēls - mājas dārzs iegūst dziļumu un lielāku svaigumu, sienai klājot ievu staipekni.

6. attēls - iekštelpās boa ir lieliska kāpšanas iespēja; atcerieties virzīt savu izaugsmi.

7. attēls. Šeit vīnogulājs, kas audzēts apturētā veidā, iet uz leju pa mājas stāviem.

8. attēls - metāla un koka konstrukcija ir lielisks atbalsts šīm vāzē stādītajām boa konstrukcijām.

9. attēls - zaļais jumts virs lapenes rada ēnu un svaigumu.

10. attēls - šajā zemniecisko un dabisko norāžu pilnajā telpā vīnogulājs tiek atbalstīts uz piekārtā koka stumbra.

11. attēls - lāpstiņa lapenei; ņemiet vērā, ka šeit augu veica tikai konstrukcijas kolonnas un sijas.

12. attēls - neilona sietu izmantoja visā šīs mājas augstās labās kājas augstumā, lai atbalstītu vīnogulāju augšanu.

13. attēls - tas pats vīnogulājs, kas ieskauj sienu, atzarojas no lapenes.

14. attēls - visinteresantākā vīnogulāju puse ir tā, ka ar tām jūs varat izveidot vēlamās formas un dizainu.

15. attēls - Šīs mājas garāža ar lapeni ir ieguvusi skaistu amerikāņu efejas pārklājumu, šīs sugas atšķirība ir lapas, kas maina krāsu, sākot no zaļas līdz sarkanīgai.

16. attēls - uz augšu novietotie boa savilcēji ļauj netraucēti augt auga zariem.

17. attēls - šeit ložņātājs kautrīgi sāk rūpēties par koka arku un mūru.

18. attēls - skaists un radošs priekšlikums birojam; Stīgu mākslas darbs kļuva par ideālu atbalstu vīnogulājam.

19. attēls. Pāreja uz priekšu un atpakaļ: šajā ārējā zonā vīnogulājus audzē divos dažādos veidos, viens ir piekārts, bet otrs piestiprināts pie sienas.

20. attēls - šī pagalma siena lēnām tiks pārklāta ar zaļu.

21. attēls - karājas dārzs ar kāpšanas augiem; pamazām tie mājas iekšpusē veido zaļu kaskādi.

22. attēls - šajā plašajā un labi apgaismotajā telpā griestu kopnes ved kāpšanas augus.

23. attēls - Ārējā zona ir mājīgāka ar zaļo vīnogulāju klātbūtni.

24. attēls - alpīnisti zaļai sienai.

25. attēls - ķieģeļu sienas ir ideāls pāris kāpelēšanai augos; zemniecisks izskats ir garantēts ar dubultu.

26. attēls - šī burvīgā lauku māja nebūtu tāda pati, ja nebūtu zaļo augu, īpaši vīnogulāja, kas ierāmē ieejas durvis.

27. attēls - metāla lapene ar kāpšanas augiem; pārliecinieties, ka jūsu lapene pretojas izvēlētā vīnogulāja svaram.

28. attēls - ložņātājs vannas istabā, vai esat domājis? Lūk, tas atrodas blakus kastes sienai.

29. attēls - Šajā ārējā zonā koka sienas ieguva režģu oderi, lai veicinātu vīnogulāju augšanu.

30. attēls - šeit vīnogulāji nodrošina svaigu un ļoti patīkamu nokrāsu.

31. attēls - Stādīti nelielā sānu gultā, vīnogulāji pamazām atrod savu vietu šajā pagalmā ar lapeni.

32. attēls - šeit ievērojiet, ka koku vīnogulāju stumbrus aptina lapenes kolonnas.

33. attēls - šī burvīgā noapaļotā pergola pārklāj visterijas tipa vīnogulājus, kas, ziedot, veicina patiesu skatu.

34. attēls. Šajā zemnieciskajā un romantiskajā piemājas dārzā tika izvēlēts vīnogulājs.

35. attēls - āra zona, kas pārklāta ar vīnogulājiem, kas piekārti uz galvenās sienas.

36. attēls. Šeit Hera ļoti labi pielāgojās koka atbalstam, kas novietots uz sienas.

37. attēls - šajā modernajā pagalmā kāpšanas iekārta sienas galā atrod koka režģi, pie kā pieķerties.

38. attēls - šī pilsētas māja derēja par kāpšanas augu izmantošanu, kas iebrūk augšējā stāva balkonā.

39. attēls - Tīrā un neitrālā viesistabā bija spilgts un intensīvs vīnogulāju zaļums, kas iestādīts katlā.

40. attēls. Ja pergolu plāno pārklāt ar kāpšanas augiem, atcerieties to uzcelt augstāk, lai auga piekārtie zari nepasliktinātu cirkulāciju.

41. attēls - vīnogulāji rada zaļu patvērumu pilsētas vidē.

42. attēls - šīs viesistabas vertikālais dārzs derēja par kāpšanas sugām.

43. attēls - šajā baltā vidē vīnogulāji izceļas ar savu skaistumu un piedāvāto krāsu kontrastu.

44. attēls - koka un stikla māja ar kāpšanas vīnogulāju pie ieejas.

45. attēls - skatiet skaisto efektu, ko sniedz šļūdonis uz sienas.

46. ​​attēls - katrā šīs pergolas pusē tika iestādīti vīnogulāji, lai segtu jumtu.

47. attēls - Mazais vertikālais dārzs ar vīnogulājiem padara peldi vēl relaksējošāku.

48. attēls - jūs gandrīz varat sajust svaigumu un mieru, ko sniedz šī pergola ar kāpšanas augiem.

49. attēls - ārējais laukums ar kāpšanas augu vertikālu dārzu; jāveic vienkārša un lēta iespēja

50. attēls - Šīs mājas mini ezerā pie sienas ir piestiprināts vīnogulāju skaistums.

51. attēls - šī mazā detaļa, kas padara visu atšķirīgu!

52. attēls - cik skaists un mājīgs divvietīgas guļamistabas piedāvājums! Šeit gultas nojume ir kļuvusi par perfektu atbalstu vīnogulājiem.

53. attēls - boa savilcējs un režģis: īsā laikā baltā siena mainīs krāsu.

54. attēls - dzelzs sijas un kolonnas ved šo vīnogulāju ceļu.

55. attēls - vīnogulājs vāzē iezīmē augstumu starp starpstāvu un otro stāvu.

56. attēls - šeit diskrēts vīnogulājs rotā lapeni.

57. attēls - šajā telpā nav televizora paneļa; šeit priekšlikums ir zaļa mīksto sienu siena.

58. attēls - parādiet ceļu, kas vīnogulājiem jāievēro, un pārējo, ko viņi veic vieni.

59. attēls - metāla paneļi vada vīnogulāju augšanu šajā ārējā zonā.

60. attēls - Dabiska pergola: vienkāršs veids, kā izveidot vāku ar vīnogulājiem, ir vadīt tos pa virvi, līdz tiek sasniegta pretējā siena.

Moderna retro un vintage istaba - 35 neticami skaisti rotājumi!
Samontējiet vienu moderna retro un vintage istaba ir tendence dažādos projektos. Ir daudz cilvēku, kurus aizrauj gan citu laiku stils, gan mūsdienu ko...
Mēbeļu uzlīme - 42 skaisti iedvesmas un dekorēšanas padomi!
Mājas dekoru plānošana ir viena no foršākajām lietām. Galu galā tikai šādā veidā ir iespējams padarīt māju mājīgāku atbilstoši jūsu personīgajām gaumē...
Dekorēšana ar stropu nišu 50 skaistas idejas visām vidēm
Vai esat dzirdējuši par stropu niša? Šis gabals ir kļuvis par funkcionālu apdares tendenci galvenokārt mājām.Kā norāda nosaukums, tā ir niša, bet citā...